Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Нові правила поховання: медичну експертизу призначає суд

Нові правила поховання: медичну експертизу призначає суд

Судово-медична експертиза по-новому. На Полтавщині, як і в Україні, діють оновлені правила поховання померлих із ознаками насильницької смерті. Тепер не слідчий, а суддя дає дозвіл на проведення експертизи, а також обирає експертну установу. За словами юриста Олександра Лемешка, для цього необхідно більше часу. Зміни, каже правозахисник, стосуються роботи слідчих, суддів та лікарів. Такі нововведення – частина судової реформи.

Олександр Лемешко, правозахисник: Вони поширюються не на всі випадки смерті. Лише там, де мова йде про ДТП, насильницька смерть, смерть дитини, в медичному закладі, установі. Там, де є сумніви з приводу природніх причин смерті (старість, хвороба). Тобто на ці випадки дійсно поширюється новий порядок призначення експертизи.

Володимир Тимошко, заступник начальника ГУНП Полтавщини: Будь-яких незручностей для мешканців Полтавської області ми постараємось не створювати. Більше того, якщо будуть якісь питання виникати з цього приводу, то всі начальники слідчих підрозділів області, як і прокуратура, готові в індивідуальному порядку  розглядати ці питання.