Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

По 100 тисяч гривень заборгованості погасили неплатники аліментів на Полтавщині

По 100 тисяч гривень заборгованості погасили неплатники аліментів на Полтавщині

Майже двісті п’ятдесят неплатників аліментів оголосили в розшук на Полтавщині. Двох зобов’язали до суспільно-корисних робіт, троє – сплатили борги, розміром понад сто тисяч гривень. Більше про результати законодавчих змін щодо примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів, далі у сюжеті.

 Півтора місяці тому набули чинності законодавчі зміни, які посилюють захист прав дитини та вдосконалюють примусове стягнення боргів із неплатників аліментів. В онлайн-реєстрі боржників – понад вісім тисяч неплатників з Полтавщини. Дев’яносто п’ять відсотків із них протягом лютого-березня отримали повідомлення про притягнення до кримінальної відповідальності, каже начальник обласного управління юстиції Олег Тимченко. І додає: у базі шість з половиною тисяч виконавчих документів на осіб, які не платили аліменти понад три місяці. Більше двох тисяч семисот проваджень щодо тих, хто має борги роками.

Олег Тимченко, начальник  ГУ юстиції у Полтавській області: Винесено відповідні постанови про обмеження у праві користування транспортом, зброєю, у праві полювання, у праві виїзду за межі України.

Загроза заборони виїзду за кордон сприяла тому, що один боржник із Шевченківського району Полтави сплатив сто десять тисяч гривень аліментів.

Дмитро Щебра, начальник Шевченківського відділу державної виконавчої служби Полтави: Відносно нього у нас перебувало два виконавчих провадження. Тобто дві стягувачки, які не отримували аліменти з 2011 і 2012 років. На депозитний рахунок сплачено суму у розмірі 110 тисяч гривень. 52 тисячі на користь однієї дитини і 58 на користь іншої.

Після того, як законодавчі зміни набули чинності, боржники із Київського району Полтави та Машівського краю сплатили понад сто тисяч гривень аліментів. Двом неплатникам присудили по сто двадцять годин суспільно-корисних робіт. Загалом із початку року в області погасили заборгованість із виплати аліментів на суму понад сорок два мільйони гривень.