Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

На Полтавщині планують масштабну розчистку річок

На Полтавщині планують масштабну розчистку річок

На Полтавщині рівень ґрунтових вод знизився більше, ніж на два метри. Потік води до річок припинився, крім Ворскли, Псла та Сули. У зв’язку із цим в області планують розчистку водойм. Коли розпочнуть ці роботи – напередодні Всесвітнього дня водних ресурсів дізнавалися Лідія Ритченко та Олексій Липоватий.

Для розчистки річок в області потрібно 10 мільйонів гривень, каже начальник обласного управління водних ресурсів Володимир Фомичов. І додає: потрібно створювати штучні водосховища та ставки. Щоб влітку, коли буде нестача води, поповнювати її запаси.

Володимир Фомичов, начальник Полтавського обласного управління водних ресурсів: Працюємо над розробкою техніко-економічного обґрунтування по річкам. В минулому році зробили для Коломака. Тому, шо малі річки, вони найбільш вразливі. Любий проект, або люба несанкціонована розчистка приведе до його зникнення, або рани.

Нині якість поверхневих водойм в області погіршується, розповіла Олена Підберезна. На це впливають забруднені стічні води, що туди потрапляють. Очисні споруди, через які вони проходять,  потрібно ремонтувати.

Олена Підберезна, начальник лабораторії Полтавського регіонального управління водних ресурсів: Очисні споруди Полтави і Кременчука скидають  десь разом приблизно 40 мільйонів м3 в рік стічних вод. І скидають вони в наші поверхневі води, що не сприяє їх хорошому стану.  І наші очисні споруди давно не ремонтувалися в тому обсязі, які повинні буть.

Якість питної води в області стабільна. Кажекерівник прес-служби КП «Полтававодоканал» Ліана Козмійчук. Очистку води проводять поетапно.

Ліана Козмійчук, керівник прес-служби КП «Полтававодоканал»:Від того, як підприємство очистить воду використану, буде залежать наше здоров’я, здоров’я наших дітей.В нас в Полтаві є дві очисні станції – це в Супрунівці, Затурине, і там проходить дуже складний етап очистки води – механічний і біологічний.

Всього на Полтавщині близько 3,5 тисяч поверхневих водних об’єктів. Це водосховища, річки, озера та ставки.  З останніми нині проблема. Зокрема,  на території Полтавського міського парку штучні водойми заболочуються, міліють та заростають.