Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

70 осиротілих дітей усиновили на Полтавщині

70 осиротілих дітей усиновили на Полтавщині

У 2017 році на Полтавщині свої родини знайшли 70 дітей, які осиротіли чи  були  позбавлені  батьківського піклування. Із них 55  -усиновили   іноземці.  10 років  тому, за малюками із дитячих будинків були  черги.  Тепер, каже  начальниця обласної служби у справах дітей Інна Конончук,  ситуація   змінилася.  Про це, а також про вимоги до майбутніх батьків,  розкажуть  Микола Янко і Марина Проскурняк.

Голос: Это комната нашего старшего сына, которую он разделяет  с младшими, это его второй этаж – полноценное, большое место, на которое он приглашает своих друзей, они там вместе играют в разные игры. В компьютер, в тихаря смотрим в телефончик, да.

 В’ячеслав і  Світлана Кіракосови  виховують шістьох дітей.  Чотирьох  з них усиновили.  Думка про це  у подружжя  виникла після операції, яку перенесла Світлана. До рішення, говорять, підійшли відповідально.  

Світлана Кіракосова, усиновила чотирьох дітей: Если вы готовы,что ребенок будет не таким умным как вы ожидаете, не таким болезненым , что вам придерся  его лечить и что он может сильно отставать . Он не будет учиться отлично,  если вы готовы такого ребенка полюбить, таким какой он есть, только тогда можна усынавливать.

Марина Проскурняк, журналіст:  Півторарічний Іван потрапив у сім*ю Кіракосових пів року тому. Лікарі поставили йому діагноз:  глухота.  І сказали , що дитина не зможе говорити і розвиватися. Завдяки любові і  постійній увазі батьків, проблеми зі здоровям пройшли самі по собі.

 Світлана говорить:  тільки  у родині  малюки  починають одужувати. Цьому сприяє  здорова  атмосфера у сім’ї. 

Світлана Кіракосова, усиновила чотирьох дітей:  Это все на психологическом уровне. Это не достаток внимания,  родительського тепла, этих поцелуев, вот когда они начинают это получать, вот когда начинают это получать, они понимают ,что они нужные.

 На Полтавщині, говорить начальниця обласної служби у справах дітей Інна Конончук, усиновлення - найпріорітетніша форма  влаштування дітей.  Ще є  прийомні сім’ї, дитячі будинки.

Інна Конончук, начальниця обласної служби у справах дітей:  94% від загальної кількості дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування , саме усиновлені. І якщо порівняти десь десять років тому, то навіть на усиновлення було близько тисячі дітей , то зараз таких дітей в половину менше.

 Щоб отримати право усиновлення дитини, каже Інна Конончук,  потрібно бути не судимим,  з  житлом, офіційною роботою і  здоровою психікою.  Ті, хто отримає дозвіл на усиновлення, матимуть і певні пільги.

Інна Конончук, начальниця обласної служби у справах дітей:  Громадяни, які усиновили  також користуються тими ж  пільгами, що і люди, які народили дитину. Вони отримують одноразову допомогу  від держави, Також мають пільги при отриманні відпусток. Якщо дитина була усиновлена до трьох років, то і матері надається відпустка до трирічного віку.  Якщо дитина була старшого віку, то 56 днів  надається для адаптації дитини в сім*ї.

 Минулого року в області  із  70 дітей  -   55, були усиновлені іноземцями.  Для них є обмеження:  вони не мають права усиновити  дитину менше 5 років.  Начальниця обласної служби у справах дітей каже:  іноземці обирають дітей з інвалідністю. Бо за кордоном  є  кращі можливості  для   лікування.