Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Полтавський історик презентував книгу про селянство Полтавщини в добу Української революції

Полтавський історик презентував книгу про селянство Полтавщини в добу Української революції

В обласній бібліотеці полтавський історик Віктор Ревегук презентував книгу про селянство Полтавщини в добу Української революції. Це соціально значуще видання нашого регіону. У ньому автор показав боротьбу жителів сільської місцевості за незалежність в період з 1917-ого по 21-ий роки. Подробиці дізнавалася Карина Москаленко.

Добу Української революції Віктор Ревегук досліджує близько сорока років. Та про селян Полтавщини у цей період написав вперше. У книзі показав їхню участь у національно-визвольній боротьбі. Історик розповідає: селяни боролися за землі та прагнули волі.

Віктор Ревегук, автор книги: Селяни були великими патріотами, навіть більше, ніж зараз. Вони звичайно хотіли радянської влади. Що таке радянська влада: влада бідних. Але незалежної України. Хотіли бути хазяїнами на своїй землі.

У книзі автор розповідає про повстанські селянські загони. Найбільше їх було у Гадяцькому, Кобеляцькому, Миргородському та Зіньківському повітах. До них, розповідає історик, входили переважно юнаки.

Віктор Ревегук, автор книги: Найбільше відомі це христовий із Гадяцького району. Левченко – із Кобеляцького району. Під Полтавою був Іван Біленький з районів Буланово, тоді Наддніпрянські ліси.

Віктор Ревегук збирав інформацію з архівних документів. Найбільше вони стосувалися Лохвицького та Гадяцького повітів. Доктор історичних наук Людмила Бабенко каже: видання доступне для науковців і пересічних громадян.

Людмила Бабенко, доктор історичних наук: В загальноукраїнському масштабі науковці неодноразово зверталися до цієї теми. І ролі робітництва в русі, і ролі селянства. Але регіональний аспект в такому повному викладі ми бачимо вперше.

Тема Української революції близька для студента-історика Ростислава Підпалого.  В той період постраждали його рідні із Котелевського та Лубенського районів.

Ростислав Підпалий, студент-історик: Мій прадід (тоді ще був маленький) розповідав, що у його батьків також конфіскували землю і з їхніх земель їх буквально вигнали. Я вважаю, що це досить такий негативний період в історії України, але дуже важливий для вивчення на сучасному етапі.

Видання вийшло наприкінці 2017-го року, накладом – 500 примірників.  Нагадаємо, у період Української революції на Полтавщини було майже 380 тисяч селянських господарств.