Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Свято жайворонка провели у Полтаві

Свято жайворонка провели  у Полтаві

Майже півсотні полтавських школярів вчилися виготовляти птахів з тіста, слухали щебет справжніх пернатих та дізнавалися про особливості їхньої поведінки. Свято жайворонка провели у краєзнавчому музеї. Подробиці – далі в сюжеті.

Жайворонки, корольки, голуби та жар-птиці. Тільця – з дріжджового солодкого тіста, очі – з родзинок. На виготовлення одного птаха витрачають до 15 хвилин.

ЛАЙФ «Змочуєте края голови цього птаха, і приліплюєте шматочки родзинок. Вони приліплюються дуже добре.»

Такі заходи сприяють відродженню українських звичаїв та виховують національну самосвідомість у дітей, каже вчителька Олена Шостак.

Олена Шостак, викладач початкових класів Полтавської середньої школи № 23: Це традиція. Те, що було раніше. Зараз трошки забули вже про це. Тому ми приходимо сюди, щоб все це поновити. Щоб вони памятали про це.  Майстер-клас – це дуже важливо для дитячої творчості, для дитячого розвитку. Щоб вони самостійно могли попробувати своїми руками і зробити.

Пані Аліна – мама 2-ох школярів. Говорить: привела дітей на майстер-клас, аби вони охочіше долучалися до домашньої роботи.

Аліна, мама 2-ох школярів: «Вони почнуть працювати з тістом. Це саме головне. Будуть мені допомагати на кухні…»

Також вчителі та працівники музею розповіли дітям про особливості різних видів птахів.

Мілана, першокласниця: Я дізналася, що зозуля корисна, бо вона їсть шкідливу гусінь.

Даша, другокласниця: Я дізналася про іволгу, що вона співає, як кішка нявчить.

Нагадаємо, ліплення птахів із тіста – давня українська традиція, якої дотримувалися в перші дні після весняного рівнодення.Коли птахи поверталися із вирію. Українські хазяйки випікали по 40 пернатих, а діти брали їх на прогулянку. Так закликали прихід весни.

ЛАЙФ