Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

25 березня Україна перейде на літній час

25 березня Україна перейде на літній час

В ніч з 24-го на 25-те березня українці переведуть годинники на літній час. Чи викликає стрес в організмі зміна звичного графіка та як адаптуватися до нього -  дивіться далі у сюжеті.

Лайв: дзвонить будильник.

Двічі на рік українці переводять стрілки годинника: на зимовий та літній час. На останній переходитимемо сьогодні вночі - спатимемо на годину менше. Для телеведучої ранкової програми з Черкас Галини Мазур, перехід на літній час - це вкрадена година сну. Вона звикла вставати  о пів на п’яту ранку. Говорить: прокинутися допомагає кава.

Галина Мазур, ведуча програми «Доброго ранку, Черкащино»: Якщо зараз я прокидаюся на роботу о 4.20, то тепер мені потрібно буде прокидатися о 3.20. Я не знаю як я з цим впораюся, мені здається буду пити вдвічі більше кави, ніж пила зазвичай, але 100%-во прокидатися буду, просто будильники в мене будуть на 3.15, 3.20,3.25.

За словами лікарки Оксани Герасимюк, люди важче переносять перехід на літній час, ніж на зимовий: скаржаться на втому, зниження працездатності та дратівливість.

Оксана Герасимюк, завідувачка терапевтичного відділення КНП «Перша Черкаська міська лікарня»: Наш організм звик працювати в певному ритмі, вони звуться циркатними. …так звикла робити нервова система і звичайно імунітет.

Лікарка радить заздалегідь  готувати свій організм до змін. Для цього потрібно раніше лягати спати та прокидатися. Телеведуча Вікторія Скубацька каже: такий метод підготовки організму їй не підходить, через специфіку роботи.

Вікторія Скубацька, ведуча програми «Доброго ранку, Черкащино»:
Насправді, я ще не готова до з міни часу, але я часу до цього часу не пю кави -  Я о 5 ранку встаю, але я не п’ю кави, але все ж таки мені здається, що скоро почну.

Ще один із методів – налаштувати себе на позитив, говорить психолог Інна Лук’янець. За її словами усмішка близької людини та улюблена музика вранці – забезпечить енергією на весь день.

Інна Лук’янець, психолог: Якщо є можливість прийти відпочити з роботи, доспати оту годинку, то треба собі дозволити. Тому що дійсно для організму стрес, для психіки стрес і потрібен час щоб адаптуватися.

Нагадаю, ідею переводити годинники запропонував політик Бенджамін Франклін. Вперше це зробили у Німеччині у 1916-ому році, щоб ефективно використовувати денне світло та економити електроенергію.  Нині переводять стрілки годинника в Україні, Латвії, Естонії, Молдові та Литві.