Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У Полтаві відсутня єдина система збору грошових внесків у школах та дитсадках

У Полтаві відсутня єдина  система збору грошових внесків у школах та дитсадках

 «Це на ремонт школи, а це на нову дошку в клас». Благодійні внески у навчальних закладах стали звичною справою. Іноді, обов’язковою. Координаторка руху «Чесно» Альона Гончаренко каже: у Полтаві відсутній прозорий механізм грошового збору. Тож чи звітуються школи перед батьками, які роблять внески на потреби навчальних закладів - у наступному сюжеті.

У минулому році збирали кошти на ремонт стелі. Сума внеску - майже 300 гривень з людини, розповідає голова батьківського комітету Надія Сідько. Та додає: на нагальні потреби батьки здають гроші добровільно.

 Надія Сідько, представниця батьківського комітету НВК  № 16:  «Це була суто ініціатива батьків. Ми зібралися – це були не всі батьки, склали певну суму грошей, щоб купити однакові канцтовари для своїх дітей. Ми купили в одному магазині й принесли для дітей»

У навчальних закладах Полтави єдиний механізм збору грошових внесків – відсутній, каже координаторка руху «Чесно» Альона Гончаренко. Розповідає: на початку року надіслала інформаційний запит до міського управління освіти, щоб отримати звіт про благодійні внески у школах.

Альона Гончаренко, регіональна координаторка руху «Чесно»:  «Нам надали відповідь що інформація розміщена на сайтах шкіл. Не так легко було знайти всі сайти шкіл – це по-перше. А по-друге – на сайті школи знайти деталізований звіт про використання благодійних коштів. Тобто коли є певна сума не зрозуміло коли вона була витрачена: тобто надійшла така сума, а витрачено стільки»

Альона Гончаренко розповідає: завдяки електронному сервісу, батьки мали б змогу робити свої внески офіційно та бачити загальну суму.

Альона Гончаренко, регіональна координаторка руху «Чесно» : Можливо це був би єдиний портал для всіх шкіл міста. І можна було б одразу бачити коли ти поповнюєш рахунок, ти кладеш за допомогою банківської карти, то одразу бачив би на сайті скільки на твою школу здійснено благодійних внесків. Та хто зробив цей внесок»

 Дмитро Калінін – один із розробників електронного ресурсу «Відкрита школа», який діє у Херсоні. За його словами, там навчальні заклади звітуються за отримані та витрачені кошти. Користуються ектронною платформою 6 шкіл. Дмитро Калінін каже: ресурс робить благодійні внески більш прозорими для батьків,  але не вирішує основної проблеми.

Альона Гончаренко, регіональна координаторка руху «Чесно» :  «По-перше внески повинні збиратися через благодійні фонди і цього майже ніхто не робить. Бо благодійних фондів мало створюється серед навчальних закладів. Збирається все це готівкою»