Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У квартирах полтавців смердить секонд-хенд

У квартирах полтавців смердить секонд-хенд

Лайф: Ці кондиціонери влітку всі включають і дихати тут нічим.

Сильний і неприємний запах у будинку з’явився відтоді, як на першому поверсі відкрили магазин секондхенду, говорять мешканці багатоповерхівки на Європейській, 106, що у Полтаві. Сморід відчувають до 5-го поверху включно.

Ірина Бурчак, мешканка будинку на вул. Європейська 106: Мало того, чтоэнот запах в магазинестоит, он у нас и в квартирах мыэтимдышим 1,5 года.

Наталія Кіріченко, мешканка будинку на вул. Європейська 106: Літом це вообще, даже астеру перебиває, ця гадость  парфумерію перебиває.

Погіршилося і самопочуття місцевих. Катерина Литвиненко каже, хворіти стала частіше.

 Катерина Литвиненко, мешканка будинку на вул. Європейська 106: Ми просто задихаємося, в мене бронхіт, я не переношу взагалі ніяких запахів і воно вбиває, і в мене вже першить в   горлі дере.

Із проблемою мешканці зверталися до Держпродспожив служби. На звернення відреагували. Зробили лабораторні дослідження. Встановили причину - перевищення норми формальдегіду в квартирах.

Лайф: Вміст формальдегіду в повітрі перевищує 3,7 рази допустиму концентрацію.

В чотири рази перевищує вміст формальдегіду і в самому магазині, говорить лікар Олег Тєлєгань. Покупцям радить, купуючи товар в секонд-хенді, вимагати сертифікати про дезінфекцію.

Олег Тєлєгань, лікар загальної гігієни обласного лабораторного центру: Формальдегід безпечний тим, що це газ, вони можуть викликати пухлинні захворювання. Якщо є підозра, що формальдегід перевищено то ці речі не треба заносити у приміщення, особливо, коли температура вище + 20.

Відвідувачів магазину Аллу та Едуарда запах не бентежить і санітарними документами вони не цікавляться.

Алла, прийшла до секонд-хенду: Не знаю, я не чую чи пахне, чи не пахне.

Едуард, прийшов до секонд-хенду:Та я токо зашле, еще не внюхался. Ничего сказать не могу. Наверное это дезинфекция, прежде чем они попадают сюда, когда люди покупают 00:23

 Власник магазину, говорять мешканці будинку, зокрема Ірина, на контакт з не йде. Нашій знімальній групі також не вдалося з’ясувати, з якої саме країни привезли товар. Документи, які ми побачили в куточку споживача, дворічної давнини. Про дезобробку речей також ні слова.

Денис Поліщук, підприємець: Якщо підприємець займається чи реалізаціє продовольчих чи промислових товарів у нього повинні бути відповідні документи: Сертифікат якості, санітарно-гігієнічні висновки. В даному магазині цих документів немає.

 В грудні минулого року юристи Держпродспоживслужби області подали заяву до суду з вимогою закрити магазин. З того часу відбулося 8 судових засідань, і у крамниці змінився власник.

 Геннадій Пікуль, начальник ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області: Ми подавали на одного, а коли розглядали справу підприємець був другий 01:05 02:55 Санітарні висновки,  що товар завозили є на це документи  і вони  в суді. Суд приймає рішення, це до цього товару чи не до цього.

 Доки тривають суди – заклад з уживаним одягом на вулиці Європейській, 106 подовжує працювати щоденно. Черговий розгляд справи призначили на 18 квітня.