Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Безкоштовні пологи для жінок: коли запрацює медреформа в Україні

Безкоштовні пологи для жінок: коли запрацює медреформа в Україні

Жінкам не доведеться купувати ліки та речі, коли вони їдуть народжувати до лікарні. Держава на 100% покриє вартість цих послуг. Про це повідомила заступниця голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко. За її словами спостереження за вагітністю та пологи будуть безоплатними. Медреформа має запрацювати з 2019-го року. Як на Полтавщині приймають пологи та у яких випадках платять породіллі – дивіться у наступному сюжеті.

Яна Касяненко нині виховує первістка. Народжувала наприкінці березня у Полтаві, сама із Семенівського району. За пологи не платила.

Яна Касяненко, мама новонародженого Ярослава: Вагітність у мене проходила дуже легко порівняно з іншими моїми знайомими, без різних токсикозів. А самі пологи також вважаю, що пройшли швидко і легко.

Лікар Тетяна Кривонос говорить: пологи у їхньому відділені безкоштовні. Але буває, що пацієнтки самі мають придбати ліки.

Тетяна Кривонос, в.о завідувачки акушерським відділенням: Наприклад жінці потрібні будуть якісь ліки, скажем особливі, то ці ліки вони купують за свій рахунок. Якщо до нас поступає жінка, яка не спроможна купити собі ліки, ми звертаємося до нашої адміністрації. І як правило нам ніхто не відмовляє, щоб випитати конкретно на неї ліки.

Пологи та спостереження за вагітністю будутьбезоплатними для пацієнток післязапровадженняреформи. Каже заступниця голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко. Держава покриє 100% вартості цихпослуг.

Ірина Сисоєнко, заступниця головикомітету Верховної Ради з питаньохорониздоров'я: Жінки, які ідуть народжувати в пологові відділення по всій Україні, щоб вони йшли не з кульками, як вони йдуть зараз, купують повністю все самостійно – лікарські засоби і товари медичного призначення.Держава буде оплачувати все необхідне для пологів, коли держава буде оплачувати всі лікарські засоби, які будуть використовуватися медичним закладом під час пологів.

Торік у пологовому відділенні Полтавської центральної клінічної районної клінічної лікарні народилося на 200 дітей менше ніж у 2016-му році.

Тетяна Кривонос, в.о завідувачки акушерським відділенням ПЦРКЛ: Можливо це пов’язаноіз економічною ситуацією в країні. А можливо це повязано з тим, що на даний момент в пологи входять жінки, які самі мнародилися в скрутний час.

Акушерці Ольгі Юшко неодноразово доводилося рятувати життя дитини і матері. Бувало і по вісім пологів за зміну. У складних ситуаціях, каже, потрібно реагувати швидко.

Ольга Юшко, акушерка акушерського відділення ПЦРКЛ: Була така ситуація, коли у другому періоді пологів у жінки трапилася кровотеча, відшарування плаценти. Надана невідкладна допомога майже відразу протягом 5-10 хвилин. Жінка прооперувалася і завдяки цьому було врятовано життя дитини і жінки.

У пологовому відділенні Полтавської центральної районної клінічної лікарні, де нині знаходиться породілля Яна Касяненко, чотири пологові зали та 7 палат спільного перебування матері і дитини. Народжують жінки із Полтавського, Решетилівського, Чутівського районів та Полтави.

Минулого року тут понад 90% пологів були партнерськими.