Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Звалище ртутних ламп поблизу Полтави планують ліквідувати

Звалище ртутних ламп поблизу Полтави планують ліквідувати

Ртутні лампи чи побите скло? Кілька вагонів відходів, що знаходяться біля Супрунівського елеватора, лежать там останні кілька років. Їхнє походження невідоме. Так само і те, чи небезпечні ці залишки люмінісцентних ламп. Журналістка Валерія Рибалка дослідила цю тему і в наступному матеріалі розповість чи утилізують їх допоки розтане сніг.

Ртутні лампи на звалищі відходів поблизу села Супрунівка лежать щонайменше останні 8 років. Ця територія належить Полтавській дирекції залізничних перевезень філії «Південна залізниця». Її очільниця Ольга Дяченко говорить: через два тижні, на цьому місці не залишиться жодної лампи.

Ольга Дяченко, начальниця Полтавської дирекції залізничних перевезень: Я отримала термін до 12-го квітня. Вивезти і ліквідувати всі ці відходи. В цей строк залізничники справляться із поставленим завданням. Тільки трішки зійде сніг, щоб можна було під’їхати вантажівками, є фірма, яка має ліцензію. Тому, що такі відходи може утилізувати лише спеціальна фірма. Ми їх вивеземо. Утилізація буде в Запоріжській області.

У лютому працівники державної лабораторії взяли проби битого скла та ґрунту.Результат санітарної експертизи показав - вміст ртуті в землі у межах норми. Депутат Олег Бєлоножко з цим не погоджується.

Олег Бєлоножко, депутат Полтавської міської радиТе, що там знаходиться – дійсно склобій. Але склобій – це пляшки, щоб присипати те, що там є. Щоб замаскувати.

Наразі поліція та прокуратура області розслідують цю справу. На початку березня за даним фактом відкрили кримінальне провадження за статтею 356 Кримінального Кодексу України - «Самоправство».

Олександр Савенко, повідомив заступник прокурора Полтавської області:Дійсно проблема є, але з урахуванням того, що вона існувала вісім років, я думаю відносно правоохоронців форсувати події поки що не потрібною. Буде забруднення, будуть застосовані штрафні санкції до винної особи, стягненні будуть з них кошти.

На територію супрунівського елеватора склобій відвантажувала приватна фірма, що закрилася в 2014-му після смерті керівниці підприємства. Тому дізнатися звідки привезли лампи неможливо, - говорить очільниця Полтавської дирекції залізничних перевезень Ольга Дяченко.

Ольга Дяченко, начальниця Полтавської дирекції залізничних перевезеньТакого склобою ми відвантажили 5 чи 7 вагонів може 8 чи 10-ть років тому. І сказати, що він ртутний не можна. Експертиза на сьогодні є. Якщо ви настоюєте на своєму, можна коли зійде сніг відкопати метр чи два і ще раз зробити експертизу. Але зараз сказати, що залізниця травить людей, ви просто не маєте ніяких підстав.

Олег Бєлоножко наполягає на проведенні повторної експертизи.