Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Чи якісну воду п’ють полтавці?

Чи якісну воду п’ють полтавці?

Що безпечніше: пити воду з крана чи колодязя? Та чи впливає талий сніг на якість рідини? У фахівців з’ясовували Юлія Кравець та Микола Янко.

Купи чорного брудного снігу нині лежать на вулицях Полтави. Природознавець Марина Гриньова каже: мастило, рештки бензину та реагентів із талим снігом з вулиць потрапляють у водойми. А це небезпечно.

Марина Гриньова, декан природничого факультету ПНПУ ім. В. Г. Короленка: Сніг сполучається з пилом, частина потрапляє в землю, частина в повітря, багато хворих тварин, продукти їхньої життєдіяльності теж потрапляє у воду і питна вода може бути заражена

Агроном Микола Опара говорить: цієї зими опадів випало понад норму, але не вся вода просочується в ґрунт. Відбувається сублімація, тобто частина снігу випаровується і волога потрапляє в повітря. А через мерзлу землю, продовжує Микола Опара, талі води стікають в річки, озера та болота.

Микола Опара, заслужений працівник сільського господарства України

Наталія Горнак, біолог: Це також благо. Чим більше в річці води буде тим краще. В нас в останні роки розливу річок не було, а цього року розлив прогнозують і це добре водо очищається і стає прозора

Небезпеки для містян паводки не становлять, каже біолог Наталія Горнак. Питну воду постійно перевіряють у спеціальних лабораторіях.

Наталія Горнак, біолог: Ми проводимо дослідженння на 41 показник це солі важких металів, азотна група  та інше.

Біолог демонструє, як в лабораторії визначають покАзник жорсткості  питної води.

Полтавці можуть пити воду з під крану, каже представниця «Водоканалу» Ліана Козмійчук. На водозаборі її якість контролюють цілодобово.

Ліана Козмійчук, прес-секретар  «Полтававодоканалу»: У нас в Полтаві є дві очисні станції: у Супрунівці та Затурино і там проходить складний етап очищення води.

Жителям сіл, які  користуються колодязями, потрібно звернути увагу на вміст нітратів у воді, каже фахівець обласного лабораторного центру Оксана Кропивницька. Стосується це перш за все вагітних та дітей до 3-ох років.

Оксана Кропивницька, лікар загальної гігієни: Норма нітратів 50мг/ дм. При кип’ятнні їхній вміст зростає. Нітрати – це МЕТГЕМОГЛОБІН і під час потрапляння в організм, нітрати перетвориться в нітрити.

Минулого року фахівці обласного лабораторного центру провели більше  двох тисяч перевірок води в селах на вміст нітратів. Майже в кожному третьому  випадку виявили перевищення показників.