Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

4 пульсоксиметри передали у відділення передчасно народжених та патології новонароджених у Полтаві

4 пульсоксиметри передали у відділення передчасно народжених та патології новонароджених  у Полтаві

Близнюки Аліна та Альбіна Гавриш народилися недоношеними. Дихали дівчатка за допомогою спеціальних апаратів. У сестер була патологія – нестача кисню в крові. Його рівень контролювали за допомогою  спеціального приладу - пульсоксиметра. Яна Гавриш, мама передчасно народжених близнюків, м. Миргород: Народилися в 35 тижнів з малою вагою і таким чином нам прийшлось виходжувати їх саме в цій лікарні, де застосовувалися різні апарати. Це дозатор лікарських апаратів. Це пульсоксиметр для вимірювання частоти дихання, для вимірювання пульсу, биття сердечок і так далі. Були вони недоношеними і все було недорозвинене і треба було дуже делікатний догляд за ними.

Відділення передчасно народжених та патології новонароджених Полтавської дитячої міської клінічної лікарні тепер повністю укомплектоване. Чотири прилади для вимірювання кисню в крові передали  у рамках соціального проекту, започаткованого  у 2015-му році. Гея Корж, ініціатор соціального проекту: Головна цінність для жінки – це здоров’я та життя її  дитини. І тому ми обрали адресатом медичні заклади - перинатальні центри України.

Олена Щербань, завідувачка відділенням патології новонароджених Полтавської дитячої міської клінічної лікарні: Серед основних проблем, які є у новонароджених дітей – це проблеми з дихальною системою і саме та апаратура, яку ми сьогодні отримали – це пульсоксиметри дозволяють слідкувати за станом і дихальної системи. І дозволяють запобігати більшості ускладнень, які є у передчасно народжених нам фоні дихальних розладів. У новонародженої Віки – була жовтяниця. Дівчинка майже одужала.  Тато дитини Віктор говорить: спеціальне обладнання для лікування дітей повинне бути у районних лікарнях.

Віктор Мальований, тато новонародженої дівчинки, Кобеляцький район: Ми прибули сюди із дитинкою. В нас жовтуха була і нам потрібна була допомога, і нам сподобалось, як за пару днів жовтуха вже зійшла, ждемо покращення. За словами  лікаря Олена Щербань,  на Полтавщині кількість передчасно народжених дітей становить 4% від усіх новонароджених. Ця цифра не змінюється. Серед  малюків розповсюджені захворювання–дихальної та нервової систем, органів зору та слуху, інфекції.