Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

10-тисячне свідоцтво про народження видали у полтавському пологовому будинку

10-тисячне свідоцтво про народження видали у полтавському пологовому будинку

Лайв: народився наш синочок у 1 квітня з вагою 3 кілограми 480 грам, зріст 52 сантиметри.

Родина Воронкіних звикає до батьківських турбот,  спостерігають за тим, як Матвій змінюється. Діана та Микола одружилися восени 2016-го, відтоді мріяли про первістка.

Микола Воронкін, Дуже радісна подія! Дуже добре, що все відбулося дуже добре, без ніяких проблем.

Діана Воронкіна, Перші дні взагалі море емоцій. Це якась ейфорія можна так сказати.

Тато товарознавець вже визначив майбутню професію хлопчика, жартує - Матвій буде зіркою, бо з перших днів під пильним оком відеокамер.

Лайв: І дата, і уже з перших днів 10000 дитина Полтавської області.

Мама Діана - лікар-інтерн кафедри акушерства і гінекології. Професор Ліхачов розповідає: минулого четверга студентка склала іспит "Крок", а в неділю народила Матвійчика.

Володимир Ліхачов, Дуже хороший інтерн, добросовісний. Незважаючи на вагітність, відвідувала заняття і успішно навчалася і народила здорову дитину. Радість, що маємо таку чудову спеціальність – у нас всі щасливі.

Жодних патологій та проблем зі здоров'ям у Діани немає, та народжувати вирішила в обласному перинатальному центрі. Так само і будь-яка жінка може звернутися до закладу, - пояснює головна лікарка Вікторія Ващенко. Тут за день допомагають народити   до 18 діток. Кількість пологів постійно зменшується.

Вікторія Ващенко, в перший рік відкриття у нас було 2200 пологів, то за минулий рік було 1800 пологів. Звичайно зменшується кількість пологів скрізь в закладах, як в цілому по Україні.

За словами Вікторії  Ващенко   5 років тому в пологових закладах  Полтавщини народжувалося близько 15 тисяч малюків за рік, нині показник зменшився до 11 тисяч. Вручають свідоцтва про народження  у медичних закладах у всіх діючих пологових будинках області, нині їх 20. Цією послугою нині користуються більше 60% батьків. Інша частина звертається до відділів державної реєстрації актів цивільного стану.

Олег Тимченко, Причина – це коли батьки не визначилися з іменем дитини. А так ми сьогодні є свідками того, наскільки це зручно – не потрібно відвідувати кабінети чиновників. Щасливі батьки сьогодні отримали цей документ саме в пологовому будинку.

Розпочали  видавати  свідоцтва  в обласному перинатальному центрі 3 роки тому і нині вручили ювілейний 10-тисячний документ Матвію Воронкіну. Родина первістка готується до виписки.