Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Чи активно полтавці підписують декларації із сімейними лікарями?

Чи активно полтавці підписують декларації із сімейними лікарями?

Полтавка Олена Цуганова прийшла до амбулаторії сімейної медицини №1 втретє., щоб укласти договір із сімейним лікарем. 3-го квітня підписати декларацію  жінка не змогла. Олена Цуганова, полтавка: Я пішла до Горбенко, Горбенко сказала, що давайте договоримось прийти на вісім утра наступного дня, коли була у неї. І я буду і завідуюча  і ми рішемо. Я прийшла переді мною закрили двері. Тоєсть не рішали мій вопрос.

Медична сестра Ірина Крайник, яка була на прийомі того дня, пояснила чому склалася така ситуація.  Ірина Крайник, старша медична сестра, амбулаторія сімейної медицини №1, м. Полтава:

Лікар Горбенко нікому не відмовляла. Вона приймає всіх на світі. Але вона не могла підписувати договори тому, що були проблеми з електронним ключем.Укласти договір Олені Цугановій вдалося, але  з іншим сімейним лікарем Анатолієм Дзюбенком. Бо лікарки, з якою пані Олена хотіла підписати декларацію, на прийомі не було.

Ну ось зараз  я пришла підписать – нема питань. Зараз програма буде працювати і ми з вами підпишемо.

Полтавка Любов Куценко уклала договір із сімейним лікарем  Оксаною Гудковою. Жінка говорить: обрала цю лікарку, бо вона надійна та  кваліфікована. Підписання декларації зайняло близько 10 хвилин. Оксана Гудкова, завідувачка амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1: Очікуємо покращення, що буде все швидше,якісніше. А як воно буде далі – подивимося. Пацієнти почали активно приходити заключати декларації. Вибирають собі сімейного лікаря, з якими бажають заключити цю декларацію. В декларації вказані номера телефонів і пацієнта і лікаря. Маємо тепер тісний контакт  зі своїми пацієнтами. Можемо вирішувати будь-які питання в телефонному режимі.

Черг на підписання декларацій – у центрі первинної медико-санітарної допомоги №3 немає, розповіла головний лікар Тетяна Мунтян. Проблеми виникають із системою  реєстрації декларацій eHealth – вона зависає. Є сімейні лікарі  яким пацієнти надають більшу перевагу, ніж іншим. Тетяна Мунтян, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги №3, м. Полтава: Видно, що хтось трошки в аутсайдерах. Хтось підписав з лікарем 4-5 декларацій, хтось, хтось – 20, хтось – 15, хтось 30,хтось – 50, а хто й до 100. Тобто пацієнти знають до кого хочуть прийти на обслуговування постійне.

За словами лікаря Тетяни Мунтян,відмовити у підписанні декларації можуть лише з двох причин: якщо заклад ще не підключений до електронної системи охорони здоров’я,  або всі лікарі медзакладу набрали оптимальну кількість пацієнтів. Для терапевта – це 2 тисячі  людей, педіатра – дев’ятсот, та сімейного лікаря – тисяча вісімсот.