Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

На Полтавщині за останній тиждень на кір захворіли 26 людей

На Полтавщині за останній тиждень на кір захворіли 26 людей

На Полтавщині  підвищився рівень захворювання на кір – каже експерт обласного департаменту охорони здоров’я за напрямом «Педіатрія» Світлана Писаренко. Головна причина цього –  відсутність щеплення. Або люди отримали лише одну дозу вакцини проти кору. Вирахувати кількість щеплених – не можливо. Таку статистику серед дорослих не ведуть, каже лікар Світлана Писаренко.

Світлана Писаренко, експерт обласного департаменту охорони здоров’я за напрямом «Педіатрія»: Є дійсно особи, переважно дорослі, які мають в своєму анамнезу два щеплення проти кору. Але пов’язана  це з тим, те що в минулы часи було недотримання холодового ланцюгу. Тобто при недотримані умов зберігання вакцини, вона просто є неефективною.

Єдиний метод профілактики  - вакцинація, каже лікарка. Серед дітей нині проводять  імунізацію. Щепили близько 90%.  Віталіна Харченко спочатку вагалася чи прививати сина, але потім зробила щеплення дитині.Віталіна Харченко, щепила від кору сина Дениса: Інформації кругом багато і телевізори, і інтернет. Читали, дивилися перед тим, як зробити вакцинацію, прочитали все. На мій погляд, краще привити.

За словами лікаря Світлани Писаренко,  вірусне захворювання тяжке своїми ускладненнями.  Найчастіше – це запалення головного мозку. В Україні з початку року від кору померли семеро людей.