Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

У Полтаві вшанували пам'ять митця віктора Трохимця - Мілютіна

У Полтаві вшанували пам'ять митця віктора Трохимця - Мілютіна

Віктор Трохимець-Мілютін - живописець, графік, монументаліст, лауреат премії імені Миколи Ярошенка. Знаний не тільки у Полтаві, а й в Україні – говорить  фотохудожник  Олександр Розум. У  Полтаві митець оздоблював  чимало будівель.

Олександр Розум,  співорганізатор фотовиставки "Пам ять серця": Будинок Гоголя -Яновський, батьківський будинок, коли там відновлювали, реставрували цю садибу, цей музей. Він це все місяцями оформлював як художник . Тут поряд на Першотравневому проспекті Церква, собор " Віри, Надії,Любові" там теж ікони роботи і там він увіковічив себе.

Ганна Грибан - сусідка Віктора Трохимця – Мілютіна    по дачі. Знайома з ним тридцять років. Говорить: він був   майстром своєї справи і  порядною , щирою людиною. Ганна Грибан,  знайома Віктора Мілютіна: Я не можу уявити, що зараз приїжджаю на дачу , все так як раніше . Але не буде Віктора  Олександрович  і ніхто мене не зустріне і не скаже "Доброго дня, сусідко!"

Григорій Титаренко більше сорока років знав  митця . Згадує першу зустріч :   познайомилися  у спільні     й  компанії -  після цього почали дружити. Григорій Титаренко, знайомий Віктора Мілютіна: У нас він був аксакал, як ми його називали або  саваоф, так образно . Дуже цікавий був чоловік, пізнаваємий , він багато цікавого мені розповідав .

Понад шість десятиліть життя Віктор Олександрович присвятив мистецтву.Першу  виставку   у Полтаві   художник  організував  1954 – го року.   Ірина Давва, Валерій Пашнін, Полтавські телевізійні новини.