Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

На Полтавщині розпочався весняний призов

На Полтавщині розпочався весняний призов

20-ти річний Микола роботу поєднує з навчанням. Хлопець студент  заочного відділення Полтавської аграрної академії. Розповідає: днями йому прийшла повістка. Тепер він йде служити до Збройних Сил України.

Микола, йде служити:  В родині всі служили: дід, батько, дядько і я не буду сидіти вдома, піду по їхнім стопам. Придатний по всьому. Раніше не був придатний по стану здоров’я. Зараз виріс, серце прийшло в норму. Так що придатний, буду відправлятися в армію – відслужу своє.

Сколіоз, плоскостопість, гіпертонія, цукровий діабет.  У  переліку захворювань,  з якими не  забирають  до армії,  майже двадцять п’ять пунктів. Найчастіше призовники скаржаться на серцево-судинні захворювання та хвороби опорно-рухового апарата, розповідає заступник голови обласної військово-лікарської комісії Олександр Кульпінов. Щоб потрапити на службу потрібно пройти  таких лікарів:

Олександр Кульпінов, заступник голови обласної військово-лікарської комісії Полтавського обласного військкомату:  Це лікар-терапевт, лікар-невропатолог, травматолог, хірург, психіатр, лор-лікар, офтальмолог. Також працює в обласній військово-лікарській комісії лікар-нарколог.

На військову службу призивають чоловіків  віком від 20-ти до 27-ми років та тих, в кого не більше 2-ох дітей. Хлопці, які не мають  вищої освіти,    в армії служитимуть  півтора року. Ті, хто має – на пів року менше.

Сергій Шкурупій, старший офіцер групи по роботі з особовим складом та громадськістю Полтавського обласного військкомату:  За результатами призову громадян на строкову військову службу 2017-го року Полтавщина виконала план на 100 відсотків.

Військові, які проходять службу за контрактом, отримують повний соціальний пакет захищеності та зарплатню у 8-м тисяч гривень.

Сергій Шкурупій, старший офіцер групи по роботі з особовим складом та громадськістю Полтавського обласного військкомату:  Прибувши у військову частину і прослуживши три місяці військовослужбовці мають право на заключення контракту для проходження військової служби за контрактом.

Цьогоріч  призовники отримають разову матеріальну допомогу у підвищеному розмірі -  шість тисяч чотириста гривень. У минулому році ця сума була майже вдвічі  менше.