Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Каратисти з усього світу змагалися у Полтаві

Каратисти з усього світу змагалися у Полтаві

На татамі -  полтавець Денис Солоп. Він змагається у віковій категорії 6-7 років. Для нього це другий спортивний турнір. Результатом сьогоднішнього – задоволений. Денис Солоп, учасник турніру: Мені допомогла віра у себе. Я застосовував прийом в ногу і руками.

З Полтавщини – більше 70 спортсменів. Готується до виходу на татамі разом з іншими учасниками і 9-річний Керим із Полтави. Він тренується по три рази на тиждень. Карате займається протягом року. Головне, каже, думати про перемогу та застосовувати перевірені прийоми. Керім Калініченко, учасник турніру: Просто виходиш: раз, раз. Рукою. І миттєво – гедан, мах. І це вже буде більше шансів перемогти. Але найголовніше – бити в щит. Противник може зігнутися.

На міжнародному турнірі, окрім України, спортсмени з Данії, Польщі та Республіки Маврикій. Всього - більше 300 учасників.

Дмитро Боклащук, президент ГО «Федерація Куодокіокушин Карате України»:Тут представлена дуже велика команда КВФ України (це версія кіокусін). В принципі, це фенікс-карате, куодокушин карате. Є представники кіокушинкайкан України.

Оцінюють учасників п’ятеро суддів. Вони з Албанії, Данії, Польщі та України. Звертають увагу на техніку та прийоми. Валерій Кукоба, суддя змагань: В одному реферському складі  - судді з різних клубів, з різних країн, щоб не було запитань з команд, що приїхали до нас на участь в турнірі.

Це 21-річний учасник з Данії Джекош. У цьому спорті більше року. Окрім карате, займається альпінізмом. Джекош Заджика, учасник турніру (Данія): Карате не тільки тренує мою фізичну форму, а й дух. Тож я вибрав карате, щоб тренувати і впливати на мій мозок, душу і також тіло.

Відпрацьовує прийоми перед виступом 14-річна Алла з Черкащини. Вона призерка чемпіонатів України. Суперники на турнірі, каже, всі на рівні. Тож головне – вірити в себе. Алла Довгаль, учасниця турніру: Я з народження така бойова дівчина (мама розповідала). То мені легко дається цей спорт. У нас тренування були три рази на тиждень, а зараз – 5 разів на тиждень. Ми тренуємося особисто з тренером.

Переможців та призерів турніру у різних категоріях нагородили кубками та медалями.