Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Чому в Полтаві і досі білять дерева та бордюри?

Чому в Полтаві і досі білять дерева та бордюри?

Дерева та бордюри біля Полтавської музичної школи №1 білять щороку. За словами завуча Інеси Водяник, так територія навколо закладу виглядає доглянутою і прибраною.

Інеса Водяник, заступник директора Полтавської музичної школи № 1: Вважаємо, що фарбувати дерева потрібно для того, щоб шкідники не шкодили деревам. А бордюри фарбуємо з естетичних міркувань. Ми вважаємо, що це дуже гарно, коли так прибрані клумби

Побілені дерева  виглядають гарно, каже директор полтавського комунального підприємства з благоустрою Олексій Харченко. І додає, білити чи ні на підприємствах вирішують на власний розсуд. Освіжає після зими, всього бруду. Воно придає яскравості. Одним із завдань нашого підприємства зеленого будівництва – забезпечення естетичної насолоди містян та гостей міста.

За словами Олексія Харченка, комунальники замовили близько двохсот кілограмів вапна у приватної компанії. Побілку закупили  на гроші з міського бюджету з позначкою – «на утримання об’єктів благоустрою». Полтавка Поліна такі роботи у місті не підтримує. Я думаю, що у нас багато проблем, куди потрібно використати наші гроші. Коли у людей протікають дахи, загораються будинки від поганої електропроводки, то побілка дерев нічого не вирішить.

Негашене вапно може руйнувати  корУ дерев, розповідає головний садівник Полтавщини  Віталій Цінченко. Краще, каже, білити дерева восени, до морозів. Віталій Цінченко,  голова «Асоціації розвитку садівництва Полтавщини»: У денний період, коли сонце яскраво світить і нагріває деревину чи кору деревини особливо з південної сторони, з’являється сокорух.  Коли на вечір сонце сідає, з’являється  різкий перепад температури. Кора тріскається і наносить дереву великої шкоди.

За словами правознавця Олександра Лемешка,на побілку дерев існує офіційна заборона з 2006-го року.

Проте, які саме споруди можна вважати малими архітектурними формами в цьому сенсі сказати важко, додає правознавець.

Олександр Лемешко, правознавець:  Кодекс України про адмінпорушення не містить прямої заборони з приводу використання вапна для декоративних дерев чи малих архітектурних форм.

Першими в Україні  від побілки дерев цьогоріч відмовилися в Івано-Франківську. Михайло Смушак, директор департаменту комунальної політики та благоустрою Івано-Франківського міськвиконкому:  Не потрібно змушувати десятки людей і тиждень займатися побілками, витрачати гроші, аби закупити вапно, щітки, відра  і так далі.

Нові правила благоустрою в Івано-Франківську мають ухвалити на сесії міської ради у травні. Якщо їх приймуть, за побілку бордюрів штрафуватимуть.