Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Школи Лохвицького земства внесли до зводу пам’яток історії

Школи Лохвицького земства внесли до зводу пам’яток історії

Десять столітніх шкіл Лохвицького земства, збудованих за проектами архітектора Сластіона, внесли до зводу пам’яток історії та культури Чорнухинського району. Вони збудовані у стилі українського архітектурного модерну. Інформацію про школи зібрав Іван Биков. За словами архітектора, це унікальні пам’ятки, яких залишилося мало. Приміром, по всій Київщині будівель у стилі українського архітектурного модерну збереглося не більше п’ятнадцяти.

Іван Биков, архітектор, реставратор:Якщо об’єкт потрапляє до зводу пам’яток, це визнання фахівцями його вартості, як об’єкта культурної спадщини. Потім ми маємо його обміряти, виконати облікову документацію, захистити в регіоні. В Полтаві, потім в Києві, внести в державний реєстр І далі його захищати, реставрувати, консервувати, охороняти.

Звід про об’єкти культурної спадщини Чорнухинського району – чотирнадцяте видання серії. У ньому майже сто п’ятдесят історичних пам’яток. Презентацію видання приурочили до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць, який відзначають сьогодні.

Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею: Цим випуском – 14 – ми перевалили за середину уже. Ще тринадцять треба зробити. От зараз ми готуємо про Котелевський район. Сподіваюся, що буде і Хорольський район у цьому році.  Ми готуємо науковий реєстр відомостей, повідомлень й інформацій про об’єкти культурної спадщини.