Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

У Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку «Світло його зорі»

У Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку «Світло його зорі»

Валентина Клочко, завідувачка науково-дослідним  відділом  історії Полтавського краєзнавчого музею Листи 30-років, коли Олесь Терентійович навчався у Харківському технікумі. Саме вони цікаві, тому що - це юнацьке сприйняття, життя, що він бачив , на яких літературних диспутах  був. Листи молодості – найцінніше, що збереглося -  говорить  завідувачка  відділом  Полтавського краєзнавчого музею.

Валентина Клочко, завідувачка науково-дослідним  відділом  історії Полтавського краєзнавчого музею  Із листів ми ще більше пізнаємо і розуміємо  Олеся Гончара. Його молодість, про те як він жив в  60-70 роки. В них розкритий і полтавський період життя і період життя його в Сухій. Окрім листів на виставці представлений і щоденник Олеся Терентійовича. Його  редакторкою  була  дружина.  Наталія Кузьменко  - співробітниця  музею говорить:  жінка  Олеся Гончара  у своєму інтерв’ю відзначила - прожила   з чоловіком майже 50 –ть років.  Коли  прочитала  його щоденник,  змінила свою думку про нього.

Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник  науково-дослідним  відділом  історії Полтавського краєзнавчого музею Вона зрозуміла:  що так і не повністю зрозуміла цю прекрасну людину. Вона побачила всю його глибину і більшу навіть, яку вона помітила за його життя. На виставці відбулося і спец погашення маркованого конверта, присвяченого 100-річчю Олеся Гончара.

Андрій Рижов, директор Полтавської дирекції ПАТ "Укрпошта" Ці конверти будуть унікальними .Випущено 400 тисяч екземплярів ,їх розробив художник Микола Кочубей. Нагадаю, Олесь Гончар -  письменник, літературний критик та громадський діяч, тривалий   час був депутатом Верховної Ради