Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

Декомунізація у Полтаві: 3 роки потому

Декомунізація у Полтаві: 3 роки потому

Пан Олександр мешкає у Полтаві, на вулиці Анатолія Кукоби. До декомунізації вона мала назву Пролетарська.

Олександр Куліш, полтавець:  Декомунізація – це наша історія. А все це прибирається зараз. Яка б ця історія не була, та вона справжня, все те, що було. Найголовніше - стабільність і щоб українці жили в достатку, - вважає Людмила Ситнік. Полтавка говорить: на сході країни триває війна, і звільнятися від комуністичної ідеології не на часі. Людмила Ситнік , полтавка: Я вважаю, комуністичні символи для матеріального блага народу ніякої ролі не грають. 02"26"" - Щоб люди заробляли достатньо грошей, могли відпочивати, жити, як їм хочеться. А на ці написи ніхто не дивиться.

 Процес декомунізації та перейменування у Полтаві досі триває, - говорить історик Олег Пустовгар. Олег Пустовгар, історик: Пам’ятник і знак комсомольцям , який розташований за будівлею Шевченківського райвиконкому не демонтовано. Герб радянського союзу на площі Слави, це станція Полтава-Південна, теж не демонтовано.

На розгляд відповідної комісії у 2017-му подавали вісім об’єктів для демонтажу комуністичної символіки. Серед них була Мала академія мистецтв, звідти зняли барельєф із серпом і молотом. Залишилося сім. Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради  Якщо ми подаємо звернення, ми посилаємося на закон. Вони говорять: «Згодні, але у нас немає грошей».

Комуністична символіка залишилася і на будівлі Південного вокзалу. Начальник вокзалу станції "Полтава-Південна" Олег Копиця повідомив: будівля на балансі публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця».

Журналістка: 6 днів тому я надіслала інформаційний запит до київського головного офісу. Відповіді у зазначений законом час, не отримала - хто має демонтувати з "Полтави-Південної комуністичну символіку.