Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Врятували та вигодовують: у квартирі полтавського рятувальника живе двоє зайченят

Врятували та вигодовують: у квартирі полтавського рятувальника живе двоє зайченят

П’ять днів тому – у лісі, нині – в ось такій коробці. Цим зайчатам близько двох тижнів. Їх знайшов Андрій Шимка разом із колегами, коли гасили лісову підстилку поблизу села Головач та обходили територію. Рятувальник Андрій Шимка говорить: Була приблизно друга година ночі. Світили ліхтарями і побачили віддзеркалення у очах. Зайченята були дуже налякані, протягом доби вони зовсім не ворушились, сиділи на місці.

 Матері зайчат під час гасіння пожежі не знайшли, каже пан Андрій. Аби тварини не загинули, забрав їх додому. Як правильно доглядати за зайчатами, каже чоловік, не знав. Про це із дружиною прочитали у мережі Інтернет. Коров’яче молоко, починають потроху моркву. Капусту не можна. Моркву в основному і травичку потрошку.

Доки пан Андрій на чергуваннях, годує зайчат дружина Юлія разом із сином Кирилом. Так зайчат будуть підгодовувати близько двох місяців, каже рятувальник. Потім – випустять у ліс. 

Від пожеж на відкритій території  потерпають не лише зайці, каже речник Держслужби із надзвичайних ситуацій області Віталій Шкаревський. За його словами, за місяць на Полтавщині згоріло приблизно 140 гектарів сухої трави. Виділяються токсичні речовини, сильне задимлення. Внаслідок таких пожеж гине велика кількість тварин. Навіть коли люди спалюють очерет, особливо в цей період, гніздяться тварини і тому це небезпечно, бо вони навіть гинуть.

Із  початку квітня на Полтавщині виникло близько сотні пожеж на відкритих територіях.