Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Підвал п'ятиповерхівки на вулиці Європейській 29/42, затоплений каналізаційними відходами

Підвал п'ятиповерхівки на вулиці Європейській 29/42, затоплений каналізаційними відходами

Пенсіонерка Олександра Лимар сама доглядає за своїм чоловіком. Він прикутий до ліжка більше року. Жінка розповідає: постійно чути їдкий запах нечистот. Олександр Лимар, мешканка будинку на вулиці Європейська 29/42: 49: Я теж не дуже здорова. Доглядаю за ним. Хіба можна в такому смороді жити. І щоб не було навіть куди вийти провітритися трошки. Далеко ж вже ходити не можемо. Він взагалі в мене лежачий. Вікна відкривати неможливо, відкриєш - запахи ці. І в під'їзді точно так же.

Це будинок на вулиці Європейська 29/42.  Більшість мешканців цієї п`ятиповерхівки  - пенсіонери, розповідає одна із них - Світлана Андрієвська.  Вона та її сусіди потерпають від смороду фекалій, які плавають у їхньому підвалі більше, ніж пів року. Світлана  Андрієвська,  мешканка будинку на вулиці Європейська 29/42: Я от живу на третьому поверсі. Я поки піднялась туди - все, я пішла  блювати. Тому що таке враження, наче там 10-ть мертвих псів гниють. От такий сморід був.

Сморід відчувають і біля будинку. Олена Іваницька, мешканка будинку на вулиці Європейська 29/42:У дворі знаходитися неможливо. З дитиною гуляти неможливо. Стоїть запах такий, як у туалеті. Мені здається у міському туалеті такого запаху немає.

На першому поверсі цього будинку орендують приміщення під магазини. Віталій - один із власників такої крамниці. Розповідає: неодноразово звертався в ЖЕО-2  та до "Полтававодоканалу".  Віталій Урупа, орендує приміщення в цьому будинку: З аварійної служби приїхала машина. Вони спробували почистити. В них не вийшло. Сказали, що треба інше обладнання, яке в них є, але воно зайняте. Може на півроку, може більше. А ЖЕО посипали якоюсь хімією, щоб прибрати запах. На цьому все й закінчилося.

Прес-секретарка "Полтававодоканалу" Ліана Козмійчук пояснила: їхнє комунальне підприємство відповідає за магістральні мережі на території будинку. Внутрішньо-будинкову каналізацію утримує ЖЕО-2, яка обслуговує будинок. Ліана Козмійчук, прес-секретарка КП "Полтававодоканал": Згідно правил експлуатації внутрішньо-будинкових мереж - вони повинні бути цілісними. І власник, який обслуговує цей дім - повинен виконувати ці правила. І тоді не буде підтоплення підвальних приміщень.  За даною адресою сталося засмічення дворової каналізації.

Заступник начальника ЖЕО-2 Михайло Лукін каже: вирішити цю ситуацію вони можуть, але лише співпрацюючи з "Полтававодоканалом". Михайло Лукін, заступник начальника КП "ЖЕО-2": Коли внутрішньо-квартальні мережі стають на підпор, вода не виходить відтіля і починає просочуватися через фундамент та землю, потім з’являється у підвалі. Також затоплення може бути через те, що люди з перших поверхів самостійно збивають заглушки, щоб їх не затопило і це все йде в підвал.

Щодня до "Полтававодоканалу " надходить близько 50-ти заяв з приводу засміченої каналізації, розповідає  прес-секретарка  підприємства Ліани Козмійчук.  Вона пов’язує це з тим, що мешканці викидають побутове сміття в туалет.