Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

Храм Петра Калнишевського освятили у Свято-Покровській церкві

Храм Петра Калнишевського освятили у Свято-Покровській церкві

Храм Петра Калнишевського освятили сьогодні у Полтавській Свято-Покровській церкві. Калнишевський був останнім кошовим отаманом Запорізької Січі. Більше про це – у наступному сюжеті. 

Парафіяни Свято-Покровської церкви зустрічають гостей. Привід - освячення Нижнього храму на честь мученика Петра Калнишевського.

ЛАЙФ Приміть від нас ось цей хлібець.Вітаємо вас. Спаси Господи.

Петро Калнишевський - останній кошовий отаман Запорізької Січі. Боровся за незалежність України.

Микола Храпач – настоятель Свято-Покровської церкви (м. Полтава):  Він канонізований як нашою церквою  Київського патріархату, так і церквою Московського патріархату. Він засланий за свою діяльність Катериною II на Соловки. Там він провів у кам’яному мішку 25 років.

Після молитви - освячення іконостасу, престолу, жертівника та ікони Петра Калнишевського.    

В’ячеслав Рукас, священик  Свято  -  Покровської церкви (м. Полтава):  Козацтво завжди підтримувало православну церкву. Тому, це є пошанування нашого святого і також пошанування всього козацтва, які своєю працею захищали православну віру на українських землях.

Історик Віталій Яремченко говорить, Петро Калнишевський наш земляк. Він народився на Полтавщині наприкінці 17-го століття. На Запорізьку Січ потрапив дитиною. Дослужився до гетьмана.

Віталій Яремченко, науковий співробітник Краєзнавчого музею ім. В. Кричевського:   Січ переживала внутрішню трансформацію. 1768  році  Правобережна частина України і Лівобережна  були охоплені подіями Коліївщини. Відбулося повстання Сіроми, яке було придушене, у тому числі, російськими військами і Петром Калнишевським.

У фонді Краєзнавчого музею є речі часів життя Петра Калнишевського - ікона Покрови Пресвятої Богородиці. У нижньому ряду якої – останній отаман Запорізької Січі. Та макет церкви, збудованої за ініціативи Калнишевського.