Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Будівельний непотріб, шприци та залишки тварин: у Полтаві стихійний смітник за поліклінікою УМВС

Будівельний непотріб, шприци та залишки тварин: у Полтаві стихійний смітник за поліклінікою УМВС

На пустир на вулиці Симона Петлюри, що у Полтаві, невідомі звозять будівельний непотріб та використані медикаменти. Смітник знаходиться біля мікрорайону ОгнІвка. Полтавець Сергій Антоненко натрапив на стихійне сміттєзвалище і опублікував відео у соцмережі. Як смітник впливає на довкілля та коли вивезуть непотріб, дивіться далі.

Полтавець Сергій Антоненко говорить: два роки тому на цей пустир звозили сніг після розчистки вулиць міста. Зараз тут будівельне сміття.

Сергій Антоненко, полтавець: «Тут ми бачимо цеглу, штукатурку. Збита стяжка… Й помітно що це сміття навмисно збирали у мішки й спеціально його вивозили».

На смітнику, за поліклінікою УМВС, лежать шприци та крапельні системи.

Сергій Антоненко, полтавець: «Медичні відходи відносяться до класу небезпечних відходів і згідно законодавства їх заборонено викидати у загальні смітники. Їх потрібно окремо збирати й передавати на утилізацію».

Залишки будматеріалу шкодять ґрунту: на ньому не росте зелень.

Через будівельне сміття перехожі можуть отримати поранення.

Микола Рябика, еколог: «Діти можуть забігати на цю територію. Адже ця територія як видно на відео – повністю неогороджена. Тому будь-які люди можуть туди заходити й ранитися. І наступне це те що автомобілі поки їдуть вони спалюють бензин, горюче пальне, вони потрапляють в атмосферу, у повітря. Тобто, по факту – це головна причина чому не можна, щоб поруч з житловими масивами були такі скупчення сміттєзвалищ».

Стендап: «Разом із будівельним сміттям та використаними медичними препаратами, на сміттєзвалищі лежать залишки великої рогатої худоби».

У квітні двічі утилізували рештки великої рогатої худоби, які знайшли на цьому смітнику, каже начальник обласній Держпродспоживслужби Геннадій Пікуль. Ймовірно, рештки завозять.

Геннадій Пікуль, начальник обласної Держпродспоживслужби: «Це приватні підприємці, які купляють дане поголів’я у населення. І вони мають можливість не оформлювати ветеринарні документи. Тому що вони самі їх забивають, а потім реалізовують».

Кістки великої рогатої худоби можуть бути збудниками захворювань.

Геннадій Пікуль, начальник обласної Держпродспоживслужби: «Ми не впевнені що ця тварина не була хвора на інфекції. Це вже можуть бути і обібрані тваринами черепа, бо там і собаки бігають, і коти. Як фактор перенесення не виключається».

Щоб дізнатися чи утилізують будівельне сміття, ми звернулися до начальника управління житлово-комунального господарства Сергія Сінельніка.

Тамара Вєткалова, представниця Управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому: «Його сьогодні не буде, він у відпустці» Журналіст: «У відпустці? А вчора ще працював» Секретар: «Вчора ще працював..».

На робочому місці не було й першого заступника начальника Костянтина Малька.

Ми надіслали інформаційний запит до управління житлово-комунального господарства. Щоб з’ясувати як утилізують сміття на вулиці Симона Петлюри. За словами                 прес-офіцера поліції Володимира Пасічка, правоохоронці дізналися про смітник завдяки соцмережі.

Володимир Пасічко, прес-офіцер відділенні поліції №1: «Після того як ми переглянули відео, яке ви нам надали, яке з’явилося в мережі інтернет, ми внесли дану заяву до обліку і в подальшому наші працівники проведуть перевірку».

Поліціянт каже: за це правопорушення штрафуватимуть від 16-ти до 80-ти тисяч гривень.