Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Катерина Залєвська
Катерина Залєвська

4 роки насилля: жінка з донькою втекла із Харкова до Полтави

4 роки насилля: жінка з донькою втекла із Харкова до Полтави

Змінити своє життя. Цей сюжет про жінку із Харкова, яка була жертвою фізичного та психологічного насилля. 4 з половиною роки вона терпіла: заради дитини та майбутнього. Терпець урвався, коли відчула небезпеку для своєї доньки Міланії. Тоді вона сіла на автобус і поїхала до Полтави за новим життям. 
Лайф Вона просить не знімати її обличчя. Говорить не багато, та свою історію наважилися розповісти.

Анастасія, жертва сімейного насилля:

- Неудачно вышла замуж. Мы начали жить вместе, потом я забеременела. Потом начало все усложняться. Во время того, как он меня избивал, я собрала ребенка и ушла.
- Я невдало вийшла заміж. Ми почали жити разом, потім я завагітніла. Потім почало все ускладнюватися. Він мене бив. Я зібрала дитину і пішла від нього.
Бив – коли пив. Бувало 2 рази на місяць, бувало 2 рази на тиждень. Бив 4 роки.

Анастасія, жертва сімейного насилля:
- Он очень хороший папа, он очень заботливый супруг. Но как только двери в квартиру закрываются, он превращается в зверя. У человека просто «белая горячка».
- Він хороший батько, він дуже турботливий чоловік. Але як тільки двері в квартиру зачиняються, він перетворюється на звіра. У людини просто «біла гарячка».

Куди – не важливо – подалі від чоловіка. В руках - сумка з речами, а в гаманці – 150 гривень. Разом з донькою 2 місяці тому вони втекли з рідного Харкова.
Анастасія, жертва сімейного насилля:
- В том, в чем мы были с ней одеты. Еще полотенца, простыни…
- Пішли у тому, в чому були з нею одягнені. Ще рушники, простирадла взяли ...

Поселилися в Полтавському кризовому центрі для жінок.

Олена Чикурова, директорка Кризового центру для жінок:- Це кімната, в якій вони проживають. Тут є ліжко та окреме дитяче ліжко.

Вільний час Настя з донькою проводить у кімнаті розвитку дитини.

Лайф
Коли Міланія спить – Настя на городі.

Олена Чикурова, директорка Кризового центру для жінок:- Посадила огірки, петрушку, кріп. Вона пустила ось таку сітку. Там будуть огірки, які плетуться.

Змучена та смілива – такою була Настя, згадує директорка Центру, коли наша героїня приїхала до Полтави.

Олена Чикурова, директорка Кризового центру для жінок:
- Настя з категорії тих жінок, які ні коли не опускають руки. Вона дуже працьовита,дуже добра, її люблять діти.Жертвою сімейного насилля може стати будь-хто: молода чи досвідчена жінка,говорить психолог Ольга Шевченко.

Ольга Шевченко, психолог:
- В неї знижується самооцінка, вона стає соціально ізольованою. Навіть життя та реальність сприймають по-іншому. Фізичне, психологічне, економічне насилля вона починає сприймати як норму.

Знайти підтримку. Ольга Шевченко говорить: діти, родичі, друзі або психолог можуть витягти жертву насилля зі стану залежності від чоловіка та повернути до життя.