Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Олександр Мамай: все життя у нас була перемога над фашизмом

Олександр Мамай: все життя у нас була перемога над фашизмом

Цей білборд поряд із зупинкою Гетьмана Сагайдачного у Полтаві. На ньому гвоздики, ветерани, а поряд надпис - “З Днем перемоги над фашизмом!”. Історик Людмила Бабенко говорить: вживати термін “фашизм” - некоректно.

Людмила Бабенко, історик: Німецький політичний режим, який розпочинав війну і який намагався впровадити багато людиноненависнецьких планів і напрямків своєї завойовницької політики, - це був нацизм. Класичний фашизм - це італійський фашизм.

У телефонній розмові Полтавський міський голова Олександр Мамай свою позицію прокоментував так:

Олександр Мамай, Полтавський міський голова: все життя у нас була перемога над фашизмом. І в мене, і в мого батька, мого діда, мого прадіда була перемога над фашизмом.

За словами співробітника Інституту нацпам'яті Владислава Куценка, таке формулювання на рекламному щиті суперечить нормативно-правовим актам України.

Владислав Куценко, співробітник Українського інституту національної пам'яті: перш за все, це Закон України, який також звучить “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-45 років”. Також щорічно і цього року виходить Указ Президента України "Про відзначення Дня пам'яті та примирення і 73-ї- річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні".

 Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила Закон “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років” 3 роки тому. Карина Москаленко, Валерій Пашнін, Полтавські телевізійні новини. Карина Москаленко, Валерій Пашнін, Новини на Першому.