Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

У Полтавському ставку задихається риба

У Полтавському ставку задихається риба

У 2015-му році учасники автогаражного кооперативу запустили у ставок рибу. За словами Віктора Неізвідського, живність почала гинути через військових, які зливають нечистоти у водойму. Віктор Неізвідський, учасник автогаражного кооператива: У нас запах з'явився неприємний з каналізації, почала риба спливати. Біля інституту Зв’язку перерита дорога, вставлена труба і нечистоти зливають у ставок.

Каналізаційний колодязь, що знаходиться на території військового коледжу сержантського складу, забитий. Військовий Ігор Міцюк показує: нечистоти течуть через міський колектор до очисних споруд. Нині його ремонтують. І додає: виведена у ставок труба йде від зливової каналізації. Ігор Міцюк, начальник 179-го об'єднаного навчально-тренувального Центру військ зв'язку ЗСУ: Це труба від системи липневих вод, вона жодного відношення до каналізації немає. Вона починається на КПП частини і ці ливневі води офіційно відводяться в оту сторону. За словами гідробіолога Олени Клепець, якщо до ставка потраплятимуть шкідливі речовини, у воді не вистачатиме кисню. Живність буде задихатися і спливати знову.

Олена Клепець, гідробіолог: У постраждалому ставку змивається велика кількість і нафтопродуктів, мастил, всіх тих вихлопів із повітря, що надходять із автотранспорту, які для водних систем становлять загрозу. Тут відбувається так. Малими порціями, але постійно і тому наші водні екосистеми в такому стані, в якому ми маємо.

Рибу у цей ставок місцеві рибалки запускали двічі. І хоча цього року вона не спливала, Віктор Неізвідський  не наважується  розводити живність. Віктор Неізвідський, учасник автогаражного кооперативу:Нема смисла, потому, що знову стоки сюди, втратимся, риба спливе. Нині на території ставка працюють спеціалісти  екологічної інспекції та досліджують стан водойми - повідомила заступниця голови районної у м. Полтава ради Олена Паркура.

Олена Паркура, заступниця голови районної у м. Полтава ради: Надійшла нам телефонограма від екологічної інспекції з приводу виїзду на цей ставок. Наш спеціаліст був залучений до цієї роботи. Були представники з інспекції по контролю за благоустроєм, з екологічної інспекції і Київської районної у м. Полтаві ради. По результатам нас проінформує Полтавська екологічна інспекція.

За словами пані Олени результати щодо проведеної роботи будуть відомі через тиждень.