Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Стаціонарне протитуберкульозне відділення у Полтаві збудують, а районні закриють

Стаціонарне  протитуберкульозне відділення у Полтаві збудують, а районні закриють

Стаціонарне  протитуберкульозне відділення на 350 ліжок.  У Полтаві планують побудувати новий корпус, щоб лікувати хворих із усієї області в одному місці. Чи закриють через це відділення у районних лікарнях?
У  обласному тубдиспансері перебуває   250 пацієнтів. Володимир Фомін  має закриту форму  туберкульозу. Чоловік лікується стаціонарно і майже одужав.

 Володимир Фомін, пацієнт: Зниження ваги  почалося, звернувся в лікарню в себе. Усі засоби для цього єсть, тут набагато легше. Дома не буде тієї ефективності просто на просто.

Лікар Анатолій Філенко каже:  пацієнти із усієї області повинні лікуватися в одній лікарні.  Це стане можливо, коли у Полтаві збудують стаціонарне відділення.

Анатолій Філенко, заступник головного лікаря з медичної частини обласного протитуберкульозного диспансеру6 Буде забезпечений повністю інфекційний контроль. Ну які діагностичні можливості можуть буди на селі – ніяких. Новий корпус на 350 ліжок планують побудувати біля обласного протитуберкульозного диспансеру.  Аукціонні торги розпочнуться 4-го липня  цього року. Після зведення будівлі, районні медичні заклади – реорганізують.

Володимир Печериця, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру: Із тих лікарень, які ми маємо: Кременчук, Опішня, Веприк, Лубни - залишиться в найкращому вигляді  - це буде Лубенський стаціонар. Залишаться диспансери, які будуть нести амбулаторну допомогу хворим на туберкульоз.Реорганізація не вплине наякість роботи. Каже лікар Михайло Ільченко. І додає: пацієнтам та лікарям буде зручніше.

Михайло Ільченко, завідувач  обласного  протитуберкульозного   диспансеру:Тут і обладнання буде все на місці і лабораторія, і рентген, і комп’ютерна томографія, і операційна.

Минулого року на Полтавщині  виявили близько 800 хворих на туберкульоз. У половини – відкрита форма . За словами лікаря Володимира Печериці,  у порівнянні із попередніми роками,  рівень цього захворювання зменшився на 2%.