Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Книгу "Маленький дорослий: дитина й дитинство в Гетьманщині ХVІІІ ст." презентували у Полтаві

Книгу "Маленький дорослий: дитина й дитинство в Гетьманщині ХVІІІ ст." презентували у Полтаві

Книгу про дитину та дитинство у Гетьманщині 18 століття презентував в обласному центрі історик Ігор Сердюк. Над нею працював близько 7 років. У виданні  - про дитячу працю, іграшки, підходи до вибору імен та пошуку кумів

Ігор Сердюк презентує книгу про дитинство у часи Гетьманщини.  На обкладинці - портрет Гаврила Родзянка, написаний Шевченком. Ось це - зображення процесу хрещення автор знайшов у метричній книзі 1726 року.

Ігор Сердюк, автор видання:  Людина, яка може чи хоче утримуватися при посаді, в якомусь полку. Коли у полку є двовладдя, то вибирали собі хрещених із обох боків про всяк  випадок, щоб мати політичний вплив з обох боків.

 Над виданням автор працював близько 7 років. Використовував архівні, статистичні матеріали, судові справи. Завдяки ним дослідив кількість дітей у родині.

Ігор Сердюк, автор видання:Наші уявлення про Гетьманщину, про козацьку країну, як суспільство тотально багатодітне — міф. Найбільш поширена родина із двома, трьома дітьми.

Історик Юрій Волошин - науковий редактор видання. Говорить: тему дитини у часи Гетьманщині у 18 столітті в Україні не вивчали.

Юрій Волошин, історик:Українські історики вивчали,як правило, боротьбу. Ми вивчали боротьбу соціальну у радянські часи, потім стали вивчати боротьбу національну. І тільки зараз ми почали вивчати: а які люди там були.

 Видання вийшло накладом 500 примірників.