Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

500 тисяч людей страждають на артеріальну гіпертонію в області

500 тисяч людей страждають на артеріальну гіпертонію в області

20 років  з підвищеним тиском. Пенсіонерка Надії Ткаченко не може жити повноцінно. Коштів на ліки не вистачає. Купує препарати за урядовою програмою «Доступні ліки». Жінка бореться з недугою.

Жителька Ковалівки Полтавського району Надія Ткаченко прийшла до амбулаторії. Пенсіонерка скаржиться на підвищений тиск.

 Надія Ткаченко,  пенсіонерка:Ой сьогодні вночі щось і серце боліло, і якась тошнило, і головні болі.  Зараз у вас тиск 160Х90

Жінці виписали рецепт на препарати, які вона може отримати за  програмою «Доступні ліки». Та пані Надія не всім задоволена.

 Надія Ткаченко,  пенсіонерка: Аби другі трішки ліки виписували, щоб вони підбирали до людини, які їй підходять, а так усім одинакові. Випишуть, а треба їхати в город13 гривень проїзд, все це час, здоров’я.Робимо обстеження часто лягаю в лікарню, проколююся, прокапуюся.

Раніше отримати ліки можна було в аптеці цієї амбулаторії. Наталія Шугальова, медична сестра Ковалівської амбулаторії:Зараз вона не працює тому, що її закрили,  і тому люди вимушені їхати в місто Полтаву, щоб там отримати медикаменти.

Ковалівська амбулаторія обслуговує майже чотири тисячі населення. Близько 800 людей страждають на серцево-судинні захворювання.  Частіше стали хворіти люди працездатного віку, каже медична сестра Наталія Шугальова.

 Наталія Шугальова, медична сестра Ковалівської амбулаторії:  І шкідливі звички, і мало рухливий спосіб життя, сидіння за комп’ютером, не перебування на свіжому повітрі, погане харчування.

 З початку року в області за урядовою програмою «Доступні ліки» виписали майже 300 тисяч рецептів. Частину з них -  пацієнтам із підвищеним тиском. Нині на Полтавщині близько 500 тисяч людей страждають на артеріальну гіпертонію. Лідія Ритченко. Микола Янко. Полтавські телевізійні новини.