Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

У Полтаві організували фестиваль творчості людей з інвалідністю

У Полтаві  організували  фестиваль творчості людей з інвалідністю

“Від серця до серця”. У Полтаві  організували  фестиваль творчості людей з інвалідністю. На ньому учасники  демонстрували вокальні та танцювальні номери, поезію і театральні постановки. Більше — у сюжеті Карини Москаленко

Близько сотні людей з інвалідністю віком від 7 до 77 років на сцені міського будинку культури. Відкрили фестиваль танцем вальс учні спеціалізовано школи № 40. Серед них і 16-річна Ольга Велічковська. У дівчини проблеми із зором.

Ольга Велічковська, учасниця фестивалю: Потрібно  трохи регулювати своє навантаження і на концерті світло потрібно також регулювати, тому що це впливає на зір.

Пісню жестовою мовою представила Світлана Лук’янова. Жінка народилася у родині глухих.

Світлана Лук’янова, учасниця фестивалю:Жестова мова має свої слова. Тому я намагалася підібрати правильні жести для того, щоб вони відповідали діям для того, щоб глухі люди могли зрозуміти і слова і зміст цієї пісні.

Перед виходом на сцену відточують рухиучасники колективу “Серпантин”. Серед них і Вадим Сохарєв. Чоловік займається танцями близько 7 років.

Вадим Сохарєв, учасник фестивалю: приносить задоволення майже щочетверга і понеділка танці. Різні танці.

Тут люди з проблемами рухового апарату, з розумовою відсталістю.

Сергій Гусєв, хореограф колективу “Серпантин”: Перш за все, вони приходять і вони можуть себе реалізувати. Вони розвиваються як особистості.  Вони формують поставу, стосунки один до одного.

Нагадаємо, фестиваль творчості людей з інвалідністю “Від серця до серця” в обласному центрі проводять 12-й рік поспіль.