Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Із десяти тисяч репресованих на Полтавщині залишилося півсотні

Із десяти тисяч репресованих на Полтавщині залишилося півсотні

Запалили лампади та поклали квіти до пам’ятника. На Полтавщині вшанували жертв політичних репресій. Цьогоріч до пам’ятного знаку в урочищі Триби, де перепоховані останки репресованих, з’їхалися рідні постраждалих від сталінського тоталітарного режиму.
Республіці Комі. Там він і народився.

Олександр Білорус, заступник голови обласного товаристваполітв'язнів та репресованих: Це відбиток і психологічний і фізичний і на здоров’ї. Відбиток на всьому майбутньому людини.

 Вдалося уникнути репресій батькам Валентини Іванівни. Жінка розповідає: її тато потрапив в аварію, отримав травму та не встиг вчасно доїхати на роботу.

Валентина Іванівна, прийшла вшанувати пам'ять репресованих:  Він на 5-ть хвилин запізнився на роботу, а його судили і написали, що на 20-ть. А як так запізнився, позбавляли зарплатні.  І мама написала Сталіну лист. Почтовий вагон був і вона прямо туди його кинула.

 Мати Валентини не посадили у в’язницю завдяки родичу, який  був депутатом Верховної ради СРСР. 

Валентина Іванівна, прийшла вшанувати пам'ять репресованих: І того її тільки не забрали. А так би й мама постраждала через те, що написала Сталіну. 

 До урочища Триби вони прийшли, щоб згадати страчених владою.

  Наразі на Полтавщині залишилося 50-ть репресованих.

Олександр Білорус, заступник голови обласного товариства політв'язнів та репресованих:  Ще близько 2-ох років тому їх було майже дві тисячі.

Нагадаємо,  під час сталінського тоталітарного режиму загинуло півтора мільйони українців. На Полтавщині репресували щонайменше 10 тисяч людей.