Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Зовнішнє незалежне оцінювання–2018 стартувало в Полтаві

Зовнішнє незалежне оцінювання–2018 стартувало в Полтаві

На початку десятої ранку учні полтавської школи №29 прийшли до пункту тестування. Він розташований у корпусі педуніверситету. Допускатимуть у приміщення через годину. Нині абітурієнти розважаються та заспокоюють нерви.

ГОНТАРЕНКО: Ранок мій почався з того, що задзвонив будильник. Я прокидаюся і така: «Хм. Щось дивне. Чому о 7 ранку я повинна прокидатися?» А потім розумію, що сьогодні перше ЗНО, математика. І трошки почала хвилюватися.

Анастасія тестування складатиме з чотирьох предметів. Задоволена, що першим пройде оцінювання з математики.

ГОНТАРЕНКО: Найважливіше ЗНО – українська мова. На математиці відчуваєш хвилювання і надалі буде легше. Бо якщо б хвилювалися на українській мові, то було б складніше.

О 10:15 учасників почали допускати до пунктів тестування. Богдан проходить один із перших. На підготовку, розповів, витратив місяць.

БОГДАН: Я її не вчив ніколи в житті. Здаю, бо вірю у свої сили. (0:45-0:50) За місяць можна багато чого корисно дізнатися.

 Учасників допускають до пункту тестування, якщо вони мають спеціальний сертифікат, паспорт та запрошення-перепустку. Загалом у Полтавській області для участі у ЗНО зареєструвалися майже одинадцять тисяч шістсот учасників. Це нинішні одинадцятикласники, випускники минулих років та учні й студенти професійно-технічних навчальних закладів, які цьогоріч здобудуть загальну середню освіту.

БАРБОЛІНА:  Збільшилася і мережа пунктів тестування і зросла кількість округів. Додалася (1:26-1:30) додалися пункти у Горішніх Плавнях. Кобеляках і в Пирятині.

 Цьогоріч випускники шкіл обов’язково мають скласти ЗНО з трьох предметів. Їхні результати також зарахують, як оцінку за державну підсумкову атестацію. Для студентів обов’язкове одне тестування.

БАРБОЛІНА: Цього року уперше ДПА з українською мови у формі ЗНО проходять учні, студенти закладів професійно-технічної і вищої освіти для того. Щоб отримати атестат про загальну середню освіту.

 На цьому пункті тестування не допустили одного учасника, який не мав паспорта. О десятій п’ятдесят двері зачинили. Тестування триває три години.

 59 Наступне тестування відбудеться 24 травня. Післязавтра складатимуть ЗНО з української мови та літератури.