Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Фонтан і парк на Майдані незалежності облаштують за 20 мільйонів гривень

Фонтан і парк на Майдані незалежності облаштують за 20 мільйонів гривень

Іржавий та зруйнований. Фонтану в Парку Незалежності - 40 років. Його збудували у 80-х роках, відтоді не ремонтували. Чи виділили кошти на гідротехнічну споруду цього річ та коли ремонтуватимуть – дізнавалася моя колега Анна Комар

 Іржаві труби та обвалені бетонні конструкції. Ось в такому стані нині фонтан біля стадіону «Ворскла».

Віра Іванівна щодня гуляє парком на Майдані незалежності з 2-річним онуком. Хвилюється про безпеку дітей, які залізають у фонтан.

 ВІРА ІВАНІВНА:  Діти можуть поранитися, впасти. Треба щось робити. (0.53-0.59) Біля стадіону треба ж прикрашати все, щоб було охайно.

Нинішній стан цього водограю архітекторка Оксана Білявська оцінює як аварійний.

ОКСАНА БІЛЯВСЬКА: Він потребує дуже великих капіталовкладень. Тому що зруйнована, напевне, майже вся система мережі водопостачальної та каналізаційної. По-друге, ми бачимо зруйнований дуже сильно благоустрій. Відсутні гранітні обличкування на самій конструкції фонтану. 

Архітекторка звертає увагу на металеві кріплення плит водограю.

Так уже зараз ніхто не робить, принаймні років 20. На ось цих металевих перонах кріпилися гранітні плити. І саме це зберегло, можна сказати, велику частину цього обличкування.

 Фонтан біля стадіону «Ворскла» знаходиться на балансі комунального підприємства «Декоративні культури».  Документації для ремонту споруди директор Олексій Харченко, каже, не має.

ОЛЕКСІЙ ХАРЧЕНКО (ПРОТИТРУВАТИ: Баланс – це баланс, але ми ж не являємося будівельною організацією чи експертною організацією. Замовником технічних умов є управління капітального будівництва міськвиконкому.

Понад 20 мільйонів гривень закладено у міському бюджету на ремонт фонтану та облаштування зони відпочинку біля нього. Про це повідомив міський голова Олександр Мамай.

ОЛЕКСАНДР МАМАЙ (ПРОТИТРУВАТИ: Зроблені проектні роботи. Зараз проходить експертиза. І тільки буде проведена експертиза, будуть оголошені торги, і фірма-переможець буде ремонтувати цей фонтан. Я думаю, розпочнуться роботи десь в середині літа.   

Півмільйона гривень виділили цьогоріч на утримання 7-ми полтавських фонтанів. Це на 150 тисяч більше, ніж у 2017-му