Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Полтавську Алею Героїв відвідали родини загиблих військових з Дніпропетровщини

Полтавську Алею Героїв відвідали родини загиблих військових з Дніпропетровщини

У Полтаві Алею Героїв відвідали сім’ї загиблих військових із Дніпропетровської області. За словами гостей міста, в Україні громадські організації родин загиблих хочуть об’єднатися, аби  допомагати  один одному в отриманні пільг від держави. А також для роз’яснення прав сімей, які втратили годувальників у зоні АТО.

Сергій Ніконов приїхав із Дніпра. Його син Павло служив у 25-й повітряно-десантній бригаді. Загинув у червні 2014-го біля аеропорту в Луганську.  Літак, в якому перебував десантник, збили терористи. 

 «Він сказав: «Я присягу давав українському народу і я вдома сидіти не буду». Було йому 24-ри роки. У нього був  свій бізнес: деревообробкою займався. Але підприємство закрили й пішли воювати за Україну»,- розповідає батько загиблого бійця АТО Сергій Ніконов

За словами Сергія Ніконова, родини загиблих учасників АТО об’єднуються, аби нагадувати  суспільству: бойові дії на Сході країни тривають.

 «Оті перші хлопці які йшли, вони йшли дійсно за Україну.  Щоб вона була» Щоб дув прапор, був герб України», - зазначив батько загиблого бійця АТО Сергій Ніконов

Син полтавки Наталії Чепіги – Микола загинув майже чотири роки тому в Луганській області. Пані Наталія спілкується із родинами загиблих військових. Каже: не завжди цим сім’ям роз’яснюють їхні права. Зокрема, щодо виділення земельних ділянок.

 «Коли зверталися ці люди у селещні ради, в районні ради по отриманню земельної ділянки у два гектари, їм в деяких районах пояснювали, що два гектари має отримати сім’я загиблого», - пояснює мати загиблого бійця АТО Наталія Чепіга

За словами матері полоненого полтавця Бориса Місюренка – Лідії, громадські організації  сімей загиблих військових та полонених об’єднуються по всій Україні. Мета –  психологічна підтримка та допомога у отриманні пільг. 

 «Нам треба звертатися до депутатів, поновлювати закони. Наприклад, лікування матерів у стаціонарах, а не в госпіталях де лише терапевтичне та нервове відділення є. А треба операцію, то треба вже платити гроші – це теж на державному рівні потрібно вирішувати, - каже мати полоненого волонтера Лідія Місюренко.

Наступні міста, які відвідають родини загиблих учасників бойових дій – це Харків, Запоріжжя та Кропивницький. Ольга Гриненко,  Богдан Казирід. Полтавські телевізійні новини. Новини на Першому.