Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Тече дах і на стінах ростуть гриби у п’ятиповерхівці Полтави

Тече дах і на стінах ростуть гриби у п’ятиповерхівці Полтави

Протікає стеля та з’являється пліснява. Понад п’ять років мешканці будинку, що на вулиці Матросова, 1 вимагають у комунальників відремонтувати покрівлю.

У цій кімнаті протікає та обвалюється стеля. Власниця квартири Валентина Рой показує миски, заповнені водою.

«Ми ж його не чіпали. Пообпадало все ось на підлогу. Видно дощові плями. Штукатурка, цемент,  пісок.  Його збирати треба з маскою. Воно смердить», -  пояснює Валентина.

Через запах плісняви господарі замкнули кімнату. Помешкання у такому стані більше 5-ти років.

«Я не вийду живою відціля поки не вирішиться ситуація із дахом. Це ж не тільки ми страждаємо. Сусіди, бабуся одна вмерла, інша хворіє. І в таких умовах жити? «, - каже Валентина.  

Під час та після зливи пенсіонерка Валентина не може вибратися з квартири.

«Вода суцільним струменем ллє мені на двері. І через поріг вода заходить у квартиру. Через це двері набухли. Я три дні не могла вийти, поки не попросила сусідів, щоб вибили мені двері»,- розповідє  мешканка будинку по вул. Матросова Валентина

Квартири цих людей наостанньому поверсі п’ятиповерхівки. Пані Наталія  каже: у її помешканні стеля протікає у двох кімнатах.

«Звернулися до жителів під’їзду, щоб допомогли з ремонтом. Всі відмовились. У мене двоє діток. Одна дитина з інвалідністю  по зору. Майже не бачить. Просила, ходила в ЖЕО-2, всі відмовляють. Тече над головою. Грибоком діти дихають», - обурюється мешканка будинку по вул. Матросова Валентина

Жодної заяви мешканці цього  будинку до ЖЕО-2  не приносили, каже заступник начальника Михайло Лукін.

«Якщо ми його не подали на капремонт, значить у нас не було звернення. Якщо буде, ми його подамо за процедурою. Після весняного огляду оформимо заяву на ремонт.         На ремонт покрівлі Матросова, 1 немає», - пояснює заступник начальника «ЖЕ0-2 Михайло Лукін

Це підтвердили і у відповіді на надісланий нами інформаційний запит до Управління житлово-комунального господарства.

 «Не передбачено видатків з місцевого бюджету на проведення ремонту робіт покрівлі житлового будинку №1, що на вулиці Матросова», -йдеться у повідомленні.

Валентина Рой показує заяви, які носила в ЖЕО-2. Датовані 2015-им та 2018-им роками.

«Квартиру №20 першого підїзду житлового будинку №1 на вулиці Матросова внесено до переліку адрес, що потребують поточного ремонту покрівлі», - йдеться у заяві.

«За  законом поточний ремонт можна зробити лише 10 %. Це тільки 56-ть квадратів. Розумієте? А якщо там тече вже більше квартир, то це вже капітальний ремонт. Будемо писати  дефектний акт на капремонт», - пояснює начальниця дільниці № 2 «ЖЕО-2» Оксана  Коряк

Щоб скласти дефектний акт та поставити будинок в чергу на капремонт, працівники «ЖЕО-2» повинні оглянути квартири. Наразі жителі будинку чекають обстеження.