Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

У Мачухівській ОТГ запровадили роздільний збір сміття

У Мачухівській ОТГ запровадили роздільний збір сміття

Роздільний збір сміття запровадили у Мачухівській ОТГ із початку року. З червня його зроблять платним. Як розпочинали цей процес та планують розширити, дивіться у наступному сюжеті

На майданчиках у Мачухах – по чотири контейнери. Три для роздільного збору, ще один – для решти сміття. Відсортовані відходи забирає підприємство з Полтави.

«Скло вивозимо своїм ходом. Є трактор і як погрузити. Ми вантажимо і веземо на пункти прийому. Легкий матеріал (пластик і папір) вони забирають, зважують і потім нам перераховують гроші», - пояснює, директор комунального підприємства «Дружба» Валерій Марченко.

Таких майданчиків із баками для сортування обладнали чотири. Вони розташовані у Мачухах. У решті сіл громади – звичайні.

«Ми його вивозимо мішками до баків до тих, що є. Тому що його немає, де сортувати», - ділиться житель Мачухівської ОТГ Микола.

Роздільний збір у інших селах громади запроваджуватимуть поступово, каже сільський голова.

«Ми зараз  зупинилися на закупці баків. Нам не вистачає, звичайно, баків. Ми зупинилися у зв’язку з тим, що немає техніки, яка могла б це вивозити.  Розглядаємо різні можливості придбання додаткового автомобіля для збору сміття. Це плануємо КРАЗ шістнадцятикубовий.», - говорить Мачухівський сільський голова Валерій Білокінь

Перші баки для роздільного збору закупили, вигравши обласний конкурс проектів територіальних громад.

«Придбали ми прес у рамках співробітництва завдяки обласному бюджету. Ми реалізували цей проект на суму 613 тисяч гривень», - пояснює Мачухівський сільський голова Валерій Білокінь.

Фінансово сортування невигідне, каже голова громади. Але його впроваджуватимуть і далі. Керівник комунального підприємства каже: з нового року на роздільному зборі заробили три з половиною тисячі гривень.

«Макулатура 3,5 за кілограм. Скло – 80 коп. І пед. плашка – 6 грн за кілограм», - пояснює директор комунального підприємства «Дружба» Валерій Марченко.

Баки для роздільного збору купили на ось цьому підприємстві, що у сусідній громаді. Один коштує три з половиною тисячі гривень.

«Бак, який для збору пластику, скла, паперу він дорожчий. Тому що використовують більш якісний матеріал. Є кришка, щоб можна було те сміття закривати»,- комерційний директор підприємства, що виготовляє баки Володимир Сороківський.

З червня жителі Мачухівської громади платитимуть комунальному підприємству за вивезення усього сміття. Щомісячний тариф – п'ятнадцять гривень двадцять п’ять копійок з людини. Валерій Марченко каже: таким чином перекриють витрати.