Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Мусульмани Полтави та гості зібралися на іфтар

Мусульмани Полтави та гості зібралися на іфтар

Мечеть у Полтаві відкрили 18 років тому, раз на рік протягом Рамадану тут проводять Іфтар – урочисті розговіння. Ілхома призначили головним за пригощання гостей.

Ілхом Нийозов: «Ми готували для всіх, для друзів, для гостей. Перша страва – це суп. Туди добавлені усі східні традиційні спеції, арабські» – каже Ілхом.

Перше, друге, третє, солодке, фрукти та напої. Ось так ми сьогодні готували іфтар

Пізніше присутні пригощатимуться. А поки на кухні готують супи, єгипетський, йорданський, азербайджанський плов та з десяток солодких страв. Торти, дивіться, домашні, звичайно намагаємося фігуру тримати. Ось це мого приготування – турецький пиріг, там манка, апельсинова цедра. Натуральні солодощі.

Сєвіндж – азербайджанка, виховує 3-річного Ягуба. Говорить: їй поститися не складно. Це корисно не лише для морального очищення. Сєвіндж Єлфімова: «Дуже корисно ‑ очищається від шлаків, від токсинів організм. Після заходу сонця, той, хто постує повинен, як казав пророк Мохамед, краще всього розговітися фініками. Якщо немає - то водю» – розповідає Сєвіндж.

"Медициною доведено: якщо людина вживає сім фініків зранку, то це йому дає всі необхідні речовини на весь день. Зокрема він може не пити воду в той день, тому що це для нього достатньо", - розповів про основну складову розговіння шейх Амін.

11 місяців мусульманам дозволено їсти що завгодно, обмеження мають у священний для них місяць Рамадан. "Вважається, що це найкращий місяць року. Бо мусульмани в цей час притримуються посту. Тобто вдень вони відмовляються від їжі та води. А ввечері тоді є розговіння, тобто люди відкривають пост і вечеряють", - пояснив імам Полтавської мечеті шейх Амін.

Пост відкритий від заходу сонця і до світанку. На іфтар заведено запрошувати гостей, навіть тих, хто не сповідує іслам. Відкрита і мечеть. Тут проводять безплатні уроки з іноземних мов, наприклад французької. Чоловікам і жінкам дозволено одночасно перебувати тут. Ось таке заглиблення є в кожній мечеті.

Ібрагім Єлфімов: Це заглиблення називається "міхраб". Воно показує направлення для намазу, тобто молитви. Вона виконується за суровими правилами, одне з них ‑ це направлення на священне місто Мекка.

Особливість полтавської мечеті – ось цей годинник. Тут актуальний та спеціальний час. Ібрагім Єлфімов: 20"47"" - саме сьогодні це час для вечірньої молитви. Тож, коли день закінчився – це час для розговіння.

До 20:47 влаштували святковий концерт, релігійні пісноспіви та привітання головного муфтія УкраїниУ світі більш, ніж 1,5 мільярди мусульман.

Із заходом сонця мусульмани починають святкувати іфтар, що включає розговіння, вечірню та спеціальну молитву.