Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Полтаві за тиждень волонтери стерилізували близько 90 собак

У Полтаві за тиждень волонтери стерилізували близько 90 собак

До ветклініки, де працюють волонтери, привезли щойно відловленого пса. Спіймані тварини перебувають в ось таких клітках.

«Всі собаки відловлюються гуманними методами. У більшості – це руками. Якщо собака, наприклад, налякана або в стресі, тоді ми використовуємо спеціальні засоби. Це духова трубка. 83 тварини за шість з половиною днів», – розповіла директорка благодійної організації Олександра Лісчишина

У цьому авто – спеціальна мобільна лабораторія. Тут тварин стерилізують. Є хірургічний стіл, який може змінювати свою висоту, є рукомийник, холодильник для зберігання вакцини. Кожна операція триває близько п’ятнадцяти хвилин. Час залежить від статі та розміру тварини.

«Ми робимо невеличкий розріз. Це дозволяє мінімізувати травматизацію тварини:  Протягом анестезії собака нічого не відчуває, спокійно спить, поки ми проводимо операцію. Після операції собака перебуває під наркозом 10-15 хвилин», – говорить ветлікарка Катерина Луцкевич.

«Вісім років тому було близько восьми тисяч бездомних тварин у місті. Зараз займалися підрахунком – то три тисячі сімсот, три тисячі вісімсот тварин. Тобто скоротилося майже в двічі» – каже зоозахисниця Майя Матвеєва.

Стерилізованим та щепленим собакам прикріплюють ось такі бірки. За добу після операції тварин відпускають. У Полтаві волонтери працюватимуть до кінця червня.