Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

У Полтаві презентували фотовиставку, присвячену військовій операції в Широкиному

У Полтаві презентували фотовиставку, присвячену військовій операції в Широкиному

Це якраз звільнення Павлополя. У нас тільки легке озброєння, одноразові гранатомети, говорить.Артем Павлов,екс-боєць полку «Азов». У бій ішли без танків і власної артилерії. Екс-боєць полку «Азов» Артем Павлов пригадує бої Широкинської операції у лютому 2015-го. У наступ йшли, каже, силами піхоти.  основна задача операції – це було відтіснити ворога і звільнити зайняті  пункти. Зокрема, Широкине.

Учасник наступальної операції у Широкиному, кулеметник  Микола Смолій розглядає фото бойових товаришів. Воювати, каже, було непросто, розповідає Микола Смолій, екс-боєць полку «Азов».

  Коли подзвонили із ЗСУ і сказали, що у нас приказ вам не допомагати. У нас своєї артилерії не було на той момент. Проти нас були гради, урагани, танки. Завдяки проведеній наступальній операції лінію фронту відведели від Маріуполя. Звільнили 5 населених пунктів: Широкине, Бердянське, Лебединське, Комінтернове та Павлопіль, говорить Артем Павлов,екс-боєць полку «Азов».

 Це боєць мінометного дивізіону, позивний “Шульц”. Звати його Олександр Шматко. Основний його подвиг був в тому, що він зі своїм розрахунком підбив танк. Міномет – це не зброя проти танків, але танк було виведено з ладу..Упродовж операції бійці АЗОВу допомагали мешканцям звільнених населених пунктів, каже Микола Смолій, екс-боєць полку «Азов».

 Ризикуючи власним життям, виводили людей. Був момент, коли йшли полем метрів 300, не було куди сховатися, бій не припинявся.Бої у Широкиному тривали протягом 5 днів. За цей час загинуло близько півтора десятка українських бійців.