Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Кукурудза та соняшник виснажують чорнозем Полтавщини

Кукурудза та соняшник виснажують чорнозем Полтавщини

Фермер Сергій Карпенко вирощує кукурудзу та сою. Чоловік каже: продаж цих рослин  дає стабільний прибуток. «Ціну на експортну  культуру робить світовий ринок, він більш стабільний ніж вітчизняний ринок.  Наприклад, попит на гречку чи просо, ціна на які змінюється  кожного року в кілька разів», говорить фермер Сергій Карпенко

На  Полтавщині збільшилося вирощування, так званих, “бізнесових культур”-  кукурудзи, сої та соняшника, говорить фермер.«Соя витіснила ячмінь. І в цьому немає чогось поганого для землі Полтавської області»  04.02  «Інші культури не зникли із сівозміни – їх стало менше» 

Експортні культури змінили сівозміну в області. А це знижує кількість гумусу у ґрунті, каже науковець Микола Опара.«Соняшник має повертатись на одне місце не раніше, ніж через 7-8 років» «Є господарства, коли соняшник по соняшнику вирощується декілька років»  08.38 Ось оце порушення сівозміни призводить до того що змінюється водний баланс у ґрунті» 

Науковець говорить: в області  майже мільйон сімсот сорок тисяч гектар  орної землі. «Десь триста тисяч гектарів займають посіви кукурудзи – це досить багато» «великі агрохолдинги, які займаються бізнесовими культурами, вони вносять велику кількість синтетичних мінеральних добрив»  «які негативно впливають на навколишнє середовище»

З початку року вивіз за кордон  продукції сільського господарства області збільшився на 26 відсотків. «За перший квартал 2018-го року експорт культур сільського господарства склав  136,1 мільйони доларів США» «В складі зернових культур в основному – це кукурудза, озима пшениця, частково соя. Зернові культури область експортує в 41 країну світу», говороить перший заступник директора обласного  департаменту агропромислового розвитку Іван Рева

За словами Івана Реви, ця статистика експорту продукції є неточною. Адже законодавство не зобов’язує  фермерів звітувати щодо  продажу за кордон окремих зернових культур.