Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

У Більську готуються до «Гелон-фесту»

У Більську готуються до «Гелон-фесту»

 Такий вигляд нині має місце, де цими вихідними відбудеться «Гелон-фест». Працівники Більського заповідника готують реконструкцію скіфської землянки. Це розкопки фундаменту одного із поселень. На цій території проживали від 60 до 80 тисяч людей. Оксана Дорошенко, співробітниця заповідника «Більськ»: Тут проживали племена будинів, гелонів. Також «Гелон» звертає увагу на те, що жителі поклонялися богові Діонісу. Під час розкопок знайшли підтвердження: плашки-нашивки із зображенням Діоніса.

Свято проведуть, дотримуючись скіфських звичаїв та традицій. Оксана каже: етнофестиваль влаштовують, щоб популяризувати цю місцевість. Оксана Дорошенко, співробітниця заповідника «Більськ»: Більське городище ототожнюється із містом Гелон, про яке писав Геродот перш за все тому, що за даними воно займало велику площу. На сьогодні – це понад 5 тисяч гектарів. Розмір валів – 38 км. Це лише тих, що досліджені на сьогодні.

 Для відвідувачів етнофестивалю організують театралізовану екскурсію заповідником. Також протягом двох днів тут виступлять творчі колективи та організують майстер-класи. На «Гелон-фесті» можна буде побачити і цих тварин. Опікуються ними у кінно-спортивному клубі «Чотири підкови», що в Михайлівці Диканського району. Нині вони у загороді тут, а за кілька днів у Більську показуватимуть джигітовку у скіфському стилі. Владислав Панасенко, засновник кінно-спортивного клубу «Чотири підкови»: Тематика скіфська. Скіфи все-таки теж були кочівниками. І мали коней. Своя у них була кавалерія.

Пан Владислав розповідає: програму розробили наближену до скіфських звичаїв. Владислав Панасенко, засновник кінно-спортивного клубу «Чотири підкови»: Особливо нічого не змінилося за тисячі років у майстерності їзди верхи, якихось військово-прикладних моментах саме верхи на конях.

 А ось так у Більську святкували рік тому. Тоді «Гелон-фест» відбувся уперше. Свято організували у серпні і об’єднали із Днем Незалежності.