Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ігор Ізотов
Ігор Ізотов

Закрите Єврейське кладовище у Полтаві «ожило»

Закрите Єврейське кладовище у Полтаві «ожило»

На закритому єврейському кладовищі продовжують ховати людей. На території – свіжі могили. Огорожі біля цвинтаря немає. Від найближчих городів поховання відділяє дорога.

Полтавець Ігор живе поруч із кладовищем. На ньому поховав свого батька.  «Те, що копають городи, – їхня справа. Може, власник захоче там поставити столик, щоб пити каву. Це їхня справа. Але є ж якісь норми! Оце кладовище, а оце твій город! Але там межа є. Бачили стовпчики? – ото і є межа кладовища», – говорить місцевий мешканець Ігор.

На городах працюють люди. Яка відстань має бути від них до найближчих поховань, вказано в державних санітарних нормах.«Санітарно-захисна зона для поховань та кладовищ повинна бути 300 метрів від місць громадської та житлової забудови. А також від місць, де ведеться садове господарство і висаджують городи», – розповів юрист Едуард Волков.

Пояснити ситуацію мав би директор комунального підприємства «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» Рамазі Заркуа, але двічі він не виходив на зв’язок. Полтавці, щоб відмежувати кладовище, склали електронну петицію до депутатів міськради. «Часто дуже петиції приймають до відома. І далі вона ніяк не йде. Якщо ж депутати проголосують «за» – тоді всі відповідні управління підключаються і готують проект на сесію. Але поки ми розглянемо і підготуємо проект, воно часто губиться в наших бюрократичних коридорах», – повідомив депутат міської ради Юрій Синяк.

Рішення про обмеження території кладовища депутати розглянуть на комісії перед найближчою сесією.