Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

У Полтаві близько 50-ти донорів здали кров

У Полтаві близько 50-ти донорів здали кров

Віктор Конюшенко готується здавати кров. Робив це близько сорока разів. За рекомендацією лікарів  чоловік п’є солодкий чай із вафлями. Віктор Конюшенко, донор: « З мене не убуде, комусь допомога буде. Здаю я безоплатно, це дорожче і плюс організм очищається» - розповідає донор Віктор Конюшенко.

Вобласній станції переливання крові  Геннадій Афанасієв. Чоловік працює пожежником та рятує життя  людей. Для нього бути донором — важливо. Геннадій Афанасієв, донор: «У країні зараз війна, дуже багато крові потрібно. Я думаю, що це повинен робити кожен» - говорить донор Геннадій Афанасієв.

Кров, яку здали донори, обстежують у лабораторії. Валентина Качайло, лаборантка: «Зараз кров обстежується на ВІЛ, гепатити С і В і сифіліс, а потім вона тільки видається» - розповідає лаборантка Валентина Качайло.

 Ось тут зберігаються готові компоненти крові: тромбоцити,  еритроцити, лейкоцити та заморожена плазма. Їх отримують 13 лікарень області. Володимир Рудіков, головний лікар обласної станції переливання крові: « Ну ось ми бачим відповідний запас. У такому вигляді, у такому контейнері – це вже еритроцити, по вимозі лікувального закладу, вони йдуть уже у відділення на переливання» - каже головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков».

А це сепаратор клітин крові. Він відокремлює тромбоцити. Перероблена кров повертається донору. Олександр Дубовик проходить цю процедуру протягом трьох років раз на місяць. Сергій Згонник, лікар-трансфізіолог: «Тромбоцити використовуються для лікування гематологічних хворих при дефіциті цих клітин в організмі» - каже лікар-трансфізіолог СергійЗгонник».

На Полтавщині минулоріч стали донорами близько 13 тисяч людей. Нині в області  - більше трьох тисяч почесних донорів.