Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Музей спорту відкрили у Полтаві

Музей спорту відкрили у Полтаві

Музей фізичної культури і спорту історії олімпійського руху Полтавщини планували відкрити у Полтаві з минулого століття.

Стрічку перерізав зокрема і срібний призер Олімпіади, плавець Денис Силантьєв. Він у Полтаві вперше.

Денис Силантьєв, призер Олімпіади: Запам'ятав те, що один з родоначальників Міжнародного олімпійського комітету родом з Полтави. Плюс стільки спортсменів здобували найвищі перемоги для СРСР і України.

Нині у музеї одна кімната. Згодом його розширять до 4-х. Нині тут близько 300 екземплярів. Стенди з історичними світлинами.Вимпели, пам'ятні значки та символіка із 5-ма кільцями. Тут все – про досягнення атлетів з Полтавщини.  Олеся Квіта, вихованка ДЮСШ імені Бутовського: У Москві у 80-му році наші спортсмени здобули медаль. І щоб знову її відтворити через 36 років земляки поїхали у Ріо-де-Жанейро.

Юна лижниця згадала дует каноїстів бронзових призерів Олімпіади-2016 Міщука та Янчука. Олімпійські призери у Полтаві говорили про одного із засновників сучасного Олімпійського руху, генерал-лейтенанта Бутовського.Валерій Борзов, олімпійський чемпіон: Ця постать вагома не тільки для України. І для Полтавщини це буде ритуальним місцем для проводів олімпійців, які сьогодні, маю надію, прийшли сюди. Сергій Бубка, президент Національного олімпійського комітету:Сьогодні Сашко Хижняк продовжує славні традиції. Тому бажаємо талановитій молоді Полтавщини прославляти нашу Україну.

Крім того, на заході погасили марку із зображенням Олексія Бутовського. Юрій Приходько, філателіст: Конверти розішлються філателістам, і через них буде знати, що у Полтаві був такий генерал Бутовський.

На Покрову 2006-го року на ось цьому місці встановили погруддя Олексію Бутовському. За 2 роки стадіон "Ворскла" назвали на його честь. А 2018-му до 180-ї річниці з дня народження встановили інформаційний стенд, щоб полтавці знали спортивного функціонера.Олександр Удовіченко, голова обласного Олімпійського комітету: Оце буде стояти тепер постійно. Тут про Бутовського ми намагалися зробити все. Пропагувати треба спорт. Потрібно дещо тут доробити, підправити, щоб там були чітко зрозумілі написи, це ми поправимо. Тому що люди приходять і не завжди бачать, що це таке. І хто це. Тому популяризація славних імен ‑ класика, якою треба займатися.