Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ігор Ізотов
Ігор Ізотов

Алея гоголівських героїв: кому вона потрібна?

Алея гоголівських героїв: кому вона потрібна?

 1 квітня 2009 року на честь 200-річчя із дня народження Миколи Гоголя у Полтаві відкрили алею гоголівських героїв. Вона складається із скульптур літературних героїв письменника а також скульптури самого Миколи Васильовича. 

Загалом на алеї – вісім скульпутр. Ці фігури пошкоджені і потьмянілі. Олексій Харченко, директор КП «Декоративні культури» Полтавської міськради: Не дуже вірно було вибрано місце встановлення. Це липова алея вона виділяє сік.  Він потрапляє на ці фігури, а піщаник все в себе всотує.

На публічній дискусії у галереї JUMP українські скульптори обговорили ситуацію із цими фігурами.  Катерина Рай, членкиня конгресу активістів культури України:Таке мистецтво має право на життя і як висловлювання може існувати в місті. Інша справа чи подобається ця ситуація громаді. І чи мають ці об’єкти якось трансформуватися.

Директор підприємства «Декоративні Культури» Олексій Харченко розповідає нам, що з моменту встановлення скульптур їх нікому не передали на баланс. Фігури нічиї – тому і без догляду. Олексій Харченко, директор КП «Декоративні культури» Полтавської міськради: На сьогоднішній момент їх власник не встановлений. Ніяких дій щодо передачі їх у власність чи на баланс комусь із відповідальних організацій проведено не було.