Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Нічийна траса: міськвиконком та Служба автодоріг відмовляються утримувати відрізок міжнародного автошляху

Нічийна траса: міськвиконком та Служба автодоріг відмовляються утримувати відрізок міжнародного автошляху

Проїжджа частина вулиці Київське шосе в Полтаві – вся у латках. Ця дорога є частиною міжнародної автотраси Київ – Харків – Довжанський. Ремонту тут досі немає, хоча саму трасу в межах області ремонтує Служба автомобільних доріг Полтавщини. Однак – не в межах Полтави. Як повідомила прес-секретар Служби, ця ділянка їм не належить.

 «Частина міжнародної автомобільної дороги державного значення М – 03 Київ – Харків – Довжанський, що проходить через місто Полтава, не знаходиться на балансі Служби автомобільних доріг у Полтавській області», – розповіла телефоном Юлія Іващенко зі Служби автодоріг 

Місто теж не обслуговує цю ділянку, бо її вже передали з комунальної у державну власність. Про це йдеться у відповіді на наш запит:.

«Розпорядженням голови Полтавської облдержадміністрації від 20 квітня 2018 року, були прийняті земельні ділянки до державної власності для експлуатації автомобільної дороги державного значення (міжнародна) М – 03 Київ – Харків – Довжанський, в межах міста Полтава, із комунальної власності територіальної громади міста Полтава»

За словами директора "Агентства місцевих доріг Полтавської області", питання ремонту дороги мають вирішити Служба автомобільних доріг та міськвиконком.

«Дуже спірне питання. З однієї сторони фактично, якщо її не прийняв ще ніхто на баланс, то вона належить ще місту. З іншого боку, якщо там проходить 70 тисяч автомобілів на день, то, звичайно, вони проходять через державну дорогу М-03. У площині Укравтодору це рішення», –повідомив Олексій Басан, директор підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області».

Нагадаємо, 2016-го року на сесії міськради прийняли рішення про передачу на баланс Служби автодоріг відрізку дороги Київ – Харків – Довжанський в межах Полтави. Щоб з’ясувати, чому у дороги немає господаря, ми надіслали інформаційні запити і оприлюднимо відповіді чиновників.